SloGameDev.net game database

Obvestila, novice, dogodki, vaši komentarji in odzivi.

SloGameDev.net game database

OdgovorNapisal/-a florenzano » Če Jul 21, 2011 11:06 am

Evo jest sm prpravljen stvar skodirat, mogoče lahko tudi hostam (recimo na sinsys.com), ne bi pa se ukvarjal z dizajnom, ker temu nisem ravno vešč oz mi gre blazno počasi.

Moj predlog: php/mysql/css (s tem da nekdo, ki se voluntersko javi, naredi cssje in prototip html z idji, tako da potem lahko jaz iz tega scopram koncno kodo).
Vsak špil bi mel:
- Flags: katere sisteme podpira, žanr, podobno (bi bil hvaležen, če bi kdo lahko stuhtal dober seznam), alternativno so to lahko tudi tagi.
- 1 ali več dljev (za razne platforme) oz link na websajt
- Če gre za web gejm, se pove ali je pure browser (html/javaskript vs flash, java) pa če je potrebna registracija ali ne
- Ocena igre s strani igralcev (zvezdice al neki)
- Dl count (če je izvedljivo)
- Skrinshoti in thumbnail (kar damo v svojo bazo ne kot link)
- Komentarji (tle se je za odlocit, a lahko komentarje pišejo sam registrirani uporabniki oz ali bi to registracijo sploh imeli)
- Reviews(?)
- Link na haj skor listo, kjer je (kasneje bi se lahko zmenili za kak izi protokol, da bi že na tem sajtu videl top 5, recimo)
- Opis, seveda
- Datum izdaje, cena (kadar ni friver) v tem primeru namesto dl linka link na prodajno mesto
- Razvijalec, založnik

Pol se pa je za odločit, al dajemo not samo igre, ki pridejo not čez ta forum oz to skupnost, al poskušamo dat not tudi igre od ostalih slovenskih razvijalcev, vključno z magari komercialnimi in morda zgodovinskimi (potem bi not prišel tudi Turk s svojim kontrabantom).

Ideje, predlogi... če se kdo spomni še kak field naj kar napiše v tem threadu, pa ga bom mel potem za referenco (thread) za bazo zmodelirat.

p.s. A bi blo dobr narest tut kako fejsbuk integracijo za to reč?
florenzano
wannabe
wannabe

Re: SloGameDev.net game database

OdgovorNapisal/-a Tom4z » Če Jul 21, 2011 6:27 pm

Jaz bi tukaj samo dodal recimo še videje (gameplay, predstavitev igre itd), komentarje bi pa odstrano ker se bo našo folk ki jih to sploh ne zanima pa bodo pospamali/očrnili igro. Meni vsaj se zdi da so nepotrebni

Drugače pa zakon ideja :D
Exitonly - Revolution of the Evolution
Uporabniški avatar
Tom4z
wannabe
wannabe

Kraj: Črešnjevci

OdgovorNapisal/-a Retro » Če Jul 21, 2011 6:36 pm

Šele zdaj videl forkan thread. Skratka, kot sem v rantu napisal: jaz sem za to, da se vzame TIGDB kodo (prvo je treba vprašat, če se lahko, vendar načeloma je opensource na GIThubu), najde nekoga od nas, ki ima izkušnje z ruby on rails in voljo to postavit. Vsaj jaz bi se raje ukvarjal z vnašanjem contenta kot pisanjem content management sistemov. Vsaj če se ni treba (bog ve zakaj pišem XNI) in imaš enega, ki točno do pike odgovarja temu, kar rabimo. Pa se magari forka tistega, če je treba kaj popravit (vem da je trenutno na njihovem todoju da ima špil lahko več developerjev).

Aja, pa če kdo ne pozna tigdb:
http://tigdb.com
Uporabniški avatar
Retro
SGD Admin
SGD Admin

Kraj: ZX Spectrum 48k+

OdgovorNapisal/-a florenzano » Če Jul 21, 2011 7:13 pm

Tole se mi sliš kul ideja, edin men se tut sanja ne od ruby on rails. :shock: :cry: :lol:

Drugače pa ja, kar se tega tiče sem pozabu bit bl jasen, jest sm vsekakor mislu, da bi bla baza v angleščini, sicer z marketinškega stališča ne bi bla bohve kako efektivna heh.
florenzano
wannabe
wannabe

OdgovorNapisal/-a florenzano » Če Jul 21, 2011 8:21 pm

Ja in še neki sm pozabu, vprašanje a bo to samo baza končanih špilov, al bo tut odsek za WIP.
florenzano
wannabe
wannabe

OdgovorNapisal/-a Blodyavenger » Če Jul 21, 2011 8:28 pm

Jst predlagam da samo za tiste ZARES končane igre, mogoče bo to še dodatna spodbuda da dokončamo stvari in objavimo nekje :)
................ My personal GameDev Blog ...................
"Don't you dare using uninitialized variables, not in C++"
Uporabniški avatar
Blodyavenger
expert
expert

Kraj: Land of the Ten Hares

OdgovorNapisal/-a Retro » Če Jul 21, 2011 9:43 pm

Samo za koncane, izdane stvari po mojem. Vse kar se da igrat, ce ne nima smisla po moje. Wip je takisto skoda zgubljat cas, ker vemo, da statistika ni ravno na njihovi strani. Ko nekdo nekaj konca, pa je super nagrada, da se znajde noter.
Uporabniški avatar
Retro
SGD Admin
SGD Admin

OdgovorNapisal/-a Lamoot » Ne Jul 24, 2011 8:15 pm

Kul slišat da se nekaj načrtuje :) Tako kot Retro bi jaz raje pisal o špilih kot pa pisal nevemkako kodo (tudi zato ker o slednjem nimam pojma :P ) Pa mogoče bi kdaj pa kdaj dokončal kakšen špil da bi bil pehar iger bolj poln.
Lamoot
inštruktor
inštruktor

OdgovorNapisal/-a florenzano » Po Jul 25, 2011 8:20 am

No sej, če se da stvar izpelat brez kodiranja sm jest čisto za, samo nekdo bo moral povprašat te tipe, če si lahko stvar sposodmo. Če bodo rekl da ne my offer stands, ker itak nimam kej dost počet s svojim možganom atm.
florenzano
wannabe
wannabe

OdgovorNapisal/-a Buba » Po Avg 01, 2011 8:44 am

Če si kdo želi izmenjevat linke naj kar pove, mu hostam posebaj page samo za njegovo igro. Itak sem pristaš indie developerjev poleg tega pa podpiram vse kar se dogaja tukaj :) Sam pošljite mi povezave, video posnetke itn, da lahko spacam kaj na svoji strani. Ni veliko ampak je nekaj.
Buba
poizvedovalec
poizvedovalec

OdgovorNapisal/-a Retro » To Avg 02, 2011 10:03 pm

Jeff Lindseya sem vprasal, kako je z TIGDB ampak ni nic odgovoril. Ne na Facebooku ne na Google+. Tako da ne vem ... Stvar je na Githubu public, tako da je verjetno po defaultu free to use?
https://github.com/progrium/tigdb

Ce je komu kaj jasno glede rails in lahko pogleda v kaksnem stanju je zadeva, naj se javi. Ce pa ne pa prepuscam nazaj iniciativo komu drugemu.
Uporabniški avatar
Retro
SGD Admin
SGD Admin

OdgovorNapisal/-a florenzano » Sr Avg 03, 2011 12:33 pm

Bom malo nacekiral ASAP, trenutno sem dokaj bizi... Sicer pa ce mi ne bo nic jasno, imam ze nek svoj konstrukt ki bi znal posluzit svrhi (ce se zatecem v alanfordovski vokabular). http://www.ratemoviescenes.com/, projekt ki je biu kar kul po zamisli ampak nam je zmankal motivacije za generirat vsebino.
florenzano
wannabe
wannabe

OdgovorNapisal/-a Retro » To Avg 09, 2011 9:15 pm

Jeff je koncno le odpisal:
I should say that it's based on an old version of Rails and would probably need to be updated to be deployed with recent versions. I don't have a problem with it, especially if you're able to help update the code to get that to work. :)

Tako da zdaj rabimo samo se nekoga, ki dela z Railsi. :)
Uporabniški avatar
Retro
SGD Admin
SGD Admin

Vrni se na Forum, novice in skupnost

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost