Homebrew game dev club

Obvestila, novice, dogodki, vaši komentarji in odzivi.

Homebrew game dev club

OdgovorNapisal/-a RedOctober » Po Sep 19, 2011 6:12 pm

Samo tko me zanima, če v sloveniji obstaja kaj takega v smislu Homebrew game dev club. Ker kakor tukaj gledam je ta forum bolj "mrtev", vsak zase neki razvija pa potem prlima. Nekateri so že večkrat podali predloge, da bi se bl kej bl skupaj združli kar je odlična ideja pa od tega ni bilo nič. :roll:
RedOctober
novinec
novinec

Re: Homebrew game dev club

OdgovorNapisal/-a Blodyavenger » Po Sep 19, 2011 6:28 pm

Prvo kot prvo lepo pozdravljen in dobrodošel na SGD-ju :)

Prvo kot prvo je treba definirat "mrtev" in po tvoje zveni da je mrtev, ker ni skupin ki bi skupaj razvijale. No, moram povedat da je bil forum zares mrtu pred malo več kot letom, ko res ni bilo nobenega posta in prispevka od nobenega, zato eni vidimo SGD skupnost kot da se prebuja, ker tudi če smo le posamezniki, ki objavlamo svoje projekte je to oživljanje puščave iz preteklosti.

Res je bilo dosti predlogov, vprašanj in idej glede ustvarjanja skupin in prav tako dosti odgovorov ljudi, ki so že večkrat začeli kaj podobnega in propadli. Problem je, ker bi marsikdo rad naredil veliko a je premalo najsibodi motivacije, znanja, organiziranosti ali pa preprosto resnosti. Za večino se taka ideja pojavi kot muha enodnevnica in slej kot prej mine...na žalost, govorim iz izkušenj.

Npr. jst(programer) in Lamoot(2D&3D artist) sva začela skupaj pred kratkim delati na projektu Project 210 - preprost top down shooter v vesolju z eno mapo. In razvoj traja že nekaj časa, tudi če je ideja tako preprosta, ker kljub zagnanosti in znanju naju daje cajt. No, dobra stvar tega je da se poznava, da se menva in sva isto zagnana za stvar in ni treba nobenemu nobenga priganjat ampak še vedno traja stvar (no, delamo na temu da ne bo kdo mislu da zabušavamo :P )

Kakorkoli že, razvijanje iger je lepa in prijetna stvar a hudičevo težka, še posebej če delaš v skupini, zato eni raje delamo na svojih projektih ker je večji procent možnosti (a še vedno majhen) da nekej razvijemo in imamo, namesto da zapravljamo čas za "game dev teame" iz katerih ni nič.

No, ne vzet tega osebno oz. da napadam or something, samo iz svojih izkušenj govorim in poznam veliko drugih z istimi izkušnjami.

Maš mogoče predlog kako bi bilo to mogoče? :)
................ My personal GameDev Blog ...................
"Don't you dare using uninitialized variables, not in C++"
Uporabniški avatar
Blodyavenger
expert
expert

Kraj: Land of the Ten Hares

OdgovorNapisal/-a RedOctober » Po Sep 19, 2011 7:09 pm

Verjamem da je težko delati v večji skupini, še posebej če se ta skupina ne pozna, zato sem tudi izbral tak naslov te teme. Mislim, da večina ljudi ne pozna dovolj dobro še preostalih na tej skupnosti. Komunikacija preko tega foruma ali preko katere koli druge stvari na računalniki ni niti približno toliko dobra kot je videti stvari v živo in si ideje izmenjati na naraven način. Pa saj se ne moreš lotit projekta z nekom če ga ne poznaš vsaj 90%, vsaj ne v dobro projekta.
RedOctober
novinec
novinec

OdgovorNapisal/-a impulse9 » Po Sep 19, 2011 11:46 pm

Jaz razvijam igre predvsem za svojo dušo in dokler ne bom dovolj zadovoljen s svojimi gamedev skilli tudi nočem biti del kakšne "homebrew" ekipe, ker bom kvečjemu v napoto. V čem je problem? :D

vsak zase neki razvija pa potem prlima

Precej bolje kot pred par leti, ko ni noben ničesar razvijal niti ničesar prilimal.
What
Uporabniški avatar
impulse9
SGD Moderator
SGD Moderator

OdgovorNapisal/-a Blodyavenger » Po Sep 19, 2011 11:57 pm

Tako ja, veliko nas dela za naše veselje in smo tukaj ker si delimo isto veselje - veselje do izdelovanja iger :)
Veliko raje kot game dev teame bi osebno rad videl nove ljudi, ki pokažejo svoja ustvarjanja in tiste ki so novi v tem in v te vode šele vstopajo.
Uporabniški avatar
Blodyavenger
expert
expert

OdgovorNapisal/-a Retro » To Sep 20, 2011 6:25 pm

Jaz mislim, da ima ideja potencial. Mogoče homebew game dev club vidim malo drugače sicer. Ne da se že apriori spravimo, da bi skupaj delal igre, ampak kaj pa klub kot okolje v katerem bi se srečevali? V bistvu kaj takega sem si vedno želel ... mogoče ker pri nas manjka skrivnih druščin in bratovščin na faksih. :)

Ključno pri tem se mi zdi, da mora bit klub lokalen, torej bazirat v enem mestu. In imet fizično lokacijo, nek ekosistem kjer se folk dobiva. Potem iz tega naprej lahko pa zraste to, da se folk začne povezovat, kakšen skupni projekt in tako naprej.

Primer je recimo Kokoromi kolektiv v Montrealu (organizirajo dogodek Gamma). Al pa če pogledamo pri nas so nekaj takega Zek crew. Vsak dela zase zanimiv stuff, potem pa še kot ekipa vzamejo projekte. Sicer drugačen svet kot game dev ampak je. Mogoče dober zgled je Hacker Dojo, ki je mogoče najbolj primerljiv s Kiberpipo, sam da ga člani sami financirajo.

Še ena crazy rešitev je res a la bratovščine (fraternities): najet hišo v 10 komadih (= cheap dirt rent/osebo) in živet skupi. No, sam to spet zahteva ogromno proaktivnost in iniciativo za zorganizirat skupi. In tudi take ideje niso nic novega na forumu. Florenzano, maš še to hišo? :) No, neki takega rabimo v LJ.

Al pa za začetek najet en studio, par miz pa gremo hekat? Če gremo še manjše smo pa spet na tedenskih pijačah, kot je bil en čas SGD Rant. Tud na Friju bi se dalo kakšno učilnico dobit za začetek - še posebej odkar imamo GameTeam. Vse je fora v tem, da nekaj proaktivno narediš za to.
Uporabniški avatar
Retro
SGD Admin
SGD Admin

Kraj: ZX Spectrum 48k+

OdgovorNapisal/-a schmru » To Sep 20, 2011 6:44 pm

Men je tud všeč ta retrotova ideja z nekim prostorom, kjer s človekom lohk lepo govoriš in ti svetuje. Jst se vsake tok časa dobim z blodeyavengerjem in greva na pijačo pa se mal pomenava kok in kej je pa on mi kej svetuje. Tako da, če bo kdaj kej tazga blo v nastajanju sem takoj za.
Uporabniški avatar
schmru
poizvedovalec
poizvedovalec

OdgovorNapisal/-a Blodyavenger » To Sep 20, 2011 10:14 pm

Woah, tisoče zanimivih in mikavnih idej Retro :D

Ja to sm sam pr sebi tud razmišlu o nekem placu kjer se lahko vsi zberamo in dejansko tudi na istem mestu kaj nardimo (rent a place varjanta) ampak vedno znova mečem idejo proč...nevem, you need some balls and some interesants for that :)
Bi blo treba to razvijat idejo, mogoče se kej pozanimat in to...kar pa je najbl potrebno neki nrdit na tem - the harderst part :P

Meni bi blo že vredu za začetek redno srečevanje (like 1x na mesec v LJ), tako da se že med sabo povezujemo pol pa dalje....

V glavnem, bolje je razmišljat v to smer vsekakor ja in mogoče pridemo nekoč do svojega "SGD" eventa za javnost? :P
Uporabniški avatar
Blodyavenger
expert
expert

OdgovorNapisal/-a RedOctober » Sr Sep 21, 2011 7:26 am

No ja, jaz bi raje videl da bi bila srečanja bolj pogosta, vsaj enkrat na teden. Pa tudi bolj mi je všeč ideja, da bi bila ta združenja/klub bolj odprta navzven, da bi mogoče privabili še koga ki ga zanima izdelovnje iger. Ne pa kot še en secret society of "freaks" :shock: .
Jaz si ta srečanja predstavljam nekako tako, da bi tisti ki razvijajo igre svoj napredek tudi pokazali na teh srečanjih, da bi to vpodbudilo zanimanje pri ostalih in jih seveda o tem tudi kaj povprašali. Mogoče bi se tudi združili v manjše skupinice med katerimi bi nastala tudi nekašna "tekmovalnost" v smislu kazanja napredka svoje igre. To naj bi bil nek prostor kjer bi lahko videl kako stvari potekajo, koga kaj povprašal, se kaj novega naučil, vzbudil zanimanje za igre še komu in svoje projekte tudi pokazal ostalim in seveda se znjimi tudi "pobahal". :wink:
RedOctober
novinec
novinec

OdgovorNapisal/-a Retro » Sr Sep 21, 2011 1:28 pm

Meni se slisi v redu. Kaksen nacrt in pobuda za to izvest v praksi?
Uporabniški avatar
Retro
SGD Admin
SGD Admin

Kraj: ZX Spectrum 48k+

Vrni se na Forum, novice in skupnost

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost