Android

Za vse novince v izdelovanju iger.

Android

OdgovorNapisal/-a koscak » Pe Avg 24, 2012 3:11 pm

Zanima me je to vredu zadeva za delat igre, itd..
http://appinventor.mit.edu/
koscak
wannabe
wannabe

Re: Android

OdgovorNapisal/-a koscak » Ne Avg 26, 2012 7:27 pm

Alpa me zanima kaj vse rabiš imet da objaviš na google play market ..
koscak
wannabe
wannabe

OdgovorNapisal/-a Lamoot » Ne Avg 26, 2012 10:00 pm

Žal ti ne znam pomagati, ker ne poznam prve zadeve, z google play pa tudi nimam izkušenj. Mogoče se bo našel kdo drug, ki je že dal kaj na google play, se je nekaj potikalo naokoli po tem forumu.

Sicer pa, kako je šlo s prejšnjo igro in maturo? Nič nismo bili deležni novic ;)
Lamoot
inštruktor
inštruktor

OdgovorNapisal/-a koscak » Ne Avg 26, 2012 10:15 pm

Opravičujem se ker se nisem prej javil. Žal.
Maturo sem opravil z odličnim uspehom (19 pik od 23 :)) ) in igra je bila ocenjena z 5. Zato se zahvaljujem vsem za pomoč, kakorkoli. Matej ma vas rad!
koscak
wannabe
wannabe

OdgovorNapisal/-a Blodyavenger » Po Avg 27, 2012 11:54 pm

Hejla!

Žal ti tudi sam ne znam pomagat glede tega :( Če se pojavi Kjodo kaj okoli in ti bo mogoče on znal kaj več povedat, saj je že 2 igri izdal za Android pa jih objavil na google play. (ena izmed teh je Starball )
................ My personal GameDev Blog ...................
"Don't you dare using uninitialized variables, not in C++"
Uporabniški avatar
Blodyavenger
expert
expert

Kraj: Land of the Ten Hares

OdgovorNapisal/-a RedReaper132 » Sr Avg 29, 2012 10:39 am

Glede objavljanja na Google Play oziroma Android market ti nevem veliko povedat, razen tega, da je prijavnina (20 evrov če se prav spomnim), ter da v času ko sem jaz gledal niso podpirali Slovenije.

Glede App Inventora pa so moje izkušnje še iz bete. Aplikacija deluje na principu drag&drop, nekaj ko GameMaker. In hitro spraviš nekaj skup VENDAR to velja samo za default Android GUI aplikacije. Iger po mojem mnjenju z Inventorjem ne boš uspel naredit, saj je program bolj namenjen ne-igralnim aplikacijam.

My 1 cent, sicer pa sprobaj in boš videl, saj so moje izkušnje z Inventorjem kar malce stare :)
Moj bla, bla, bla, bljak blog: http://redgamedevblog.blogspot.com/
Uporabniški avatar
RedReaper132
wannabe
wannabe

Kraj: Središče

OdgovorNapisal/-a JanNovak » Ne Sep 08, 2013 4:59 pm

Če želiš izdelati igro in si se pripravljen tudi učiti programirat ti priporočam tutorial od spletne strani kilobolt.com, ki imajo za začetnika napisano dokaj dobro, vendar moraš že poznati Javo. (kilobolt.com priporoča, da najprej izdelaš igro za Javanski applet nato pa jo pretvoriš za android)Jaz sem trenutno izdelal aplikacijo za android, igre pa za enkrat še ne nameravam, naredil sem jo sicer že v Javi samo je nebom zaenkrat spreminjal za android. Glede Google Play je tako, da ob prvi prijavi oz. registraciji plačaš 25 USD, nato pa lahko objavlaš le brezplačne aplikacije. Trenutno Slovenija še ni podprta, tako kot ostale male države v evropi in svetu, za prodajo plačljivih vsebin preko Google Play trgovine.
www.androidek.si <- Moja android aplikacija :D
Uporabniški avatar
JanNovak
novinec
novinec

Kraj: Ljubljana

Vrni se na Začetniki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost