[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4505: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4507: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4508: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4509: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
SloGameDev.net • Poglej temo - V1g Update

V1g Update

Če želite svetu pokazati, na čem delate trenutno ali kaj ste naredili, je to pravi kraj.

V1g Update

OdgovorNapisal/-a hugoboss » Pe Apr 18, 2003 9:44 am

Tudi jaz sem se prijavil na "Ustvarjam, torej sem" s projektoma "Mitreji" in "V1 The Game". Verjetno se se spomnite V1, ki je graficno igledal ekstremno zanic. Zato sem ga moral za tekmovanje nekoliko preurediti, ce zelim biti vsaj za najhujso silo konkurenten Flamerju.

slika starega V1 (~50kb)
[url]www2.arnes.si/~ssmbsscptuj6/files/v1old.jpg[/url]

In po preureditvi (dodajanje tekstur in objektov) (2x ~50kb)
[url]www2.arnes.si/~ssmbsscptuj6/files/v1gamew.jpg[/url]
[url]www2.arnes.si/~ssmbsscptuj6/files/v1detailw.jpg[/url]

Se vedno ni ravno the best (nikoli nisem bil graficni oblikovalec in verjetno nikoli ne bom), ampak skelpam, da je precej bolje kot je bilo.

Mogoce nekaj zanimivosti:
-pogon oz. datoteka v1g.exe ima compile date 8. 10. 2002 (torej se vedno isti, kot tista prva objava)
-kostko ima ~15,000 poligonov (renderiran je BREZ!! kakrsnih koli optimizacij)
-stvarca tece na 1280x1024 @ 60FPS
-kompleten VM deluje (vrata, AI, pickups, ...)

Bo stvarca pocasi dovolj dobra da se prebije na 2. mesto? Komentarji?
hugo2me@hotmail.com

Linux & Quake & Final Fantasy RULZ!
School SUX!
Uporabniški avatar
hugoboss
poznavalec
poznavalec

OdgovorNapisal/-a Person » Pe Apr 18, 2003 1:11 pm

Čist OK zgleda :wink:
Uporabniški avatar
Person
igralec
igralec

OdgovorNapisal/-a snake » Pe Apr 18, 2003 2:53 pm

Zgleda kar zanimivo.
Mogoče manjka nekaj podobno stropu? Bi vsekakor dodalo k zanimivosti! Ne vem sicer kaj, ker samo strop bi deloval klavstrofobično :) Mogoče sky-box? Vendar ne navaden (oblaki), saj bi izgledalo, kot da hiši nekaj manjka :) (razen če bi bil narejen kot labirint). Bom še malo razmislil in ti odpisal (na mejl... tak da bo mal surprise).

A umetno pamet imajo sovražniki (čisto osnovno?). If not, contact me! :)
Uporabniški avatar
snake
expert
expert

Kraj: NULL

OdgovorNapisal/-a snake » Pe Apr 18, 2003 2:54 pm

Aja, do kdaj imaš čas tole nardit? dead-line?
Uporabniški avatar
snake
expert
expert

OdgovorNapisal/-a Zocky » Pe Apr 18, 2003 3:09 pm

Wow, tole pa zgleda super! :wink: Keep up!

Kje si pa dobu texture in modele? Si sam naredu (modele mislim, za texture sem dobil občutek, da jih nisi,vsaj kakor praviš). Pa animacija modelov itd. ?

Res dobr zgleda!
Moja spletna stran:http://zocky.bplaced.net/
Uporabniški avatar
Zocky
expert
expert

Kraj: Borovnica

OdgovorNapisal/-a snake » Pe Apr 18, 2003 3:40 pm

Poglej med in boš kmalu ugotovil, kje jih je našel ;)
Uporabniški avatar
snake
expert
expert

OdgovorNapisal/-a snake » Pe Apr 18, 2003 3:49 pm

Aja. Pa se nekaj me zanima (sorry za toliko off topicov!): A je konkurenca res tako zanic na tem "Ustvarjam, torej sem", da se v bistvu tekmuje samo s Flamerjem?
Flamer, ti odgovori, ker to najbolj poznas.
Potem se bom pa v prihodnosti tega se udelezil... Bomo videli kako bo kaj z V2 (ce bo seveda Hugo Boss dovolil, ter bo sam malce prestar za te stvari:))
Uporabniški avatar
snake
expert
expert

OdgovorNapisal/-a Flamer » Pe Apr 18, 2003 4:44 pm

Snake: sklepaj glede na tole:

V 1. letniku sem tekmoval s programom za kriptiranje (Easy Encrypt) in prispel tja na eno 10 mesto, z nekaj vec kot 50 tockami (od 100). V 2. letniku sem sel z Interstellar Law in pobral 90 tock - 1 mesto. Lani pa sem z Artificial Heartom dobil 95 tock in si (kao) delil 1. mesto z eno nalogo s 93 tockami (neka radijska postaja se mi zdi).

Tko da sklepaj sam, lahko tud rezultate lanskih pogledas na .

Pa se to: Ne pravim da bom zmagal, tko da ne bo kdo narobe razumel komentarjev Hugota glede 2. mesta. Letos sem se namrec zadevo spravil delat zadnji cas (3 tedne pred tekm.) tko da na nic ne racunam. Seveda pa se bom potrudil dosezt cimvec, saj so nagrade payed in $$$. Predlani 20.000, lani 'le' 10k ker sem si delil 1. mesto.

Tko da snake, te vidimo tam naslednje leto? :wink:

Hugo: looking good! very good! 8)
Flamer

OdgovorNapisal/-a snake » Pe Apr 18, 2003 4:55 pm

Za naslednje leto res ne vem. Le kaj naj naredim? V2 je prioriteta, tako da ce bo kateri projekt, potem bo ta (ce bo drugo leto dokoncan, potem se bo treba zmenit, kdo lepse izgleda, da ga predstavi:)).

Razen, ce ima kdo kaksen poseben predlog kaj naj naredim (my brainz are empty right now)
Uporabniški avatar
snake
expert
expert

OdgovorNapisal/-a rabely » Pe Apr 18, 2003 7:01 pm

Lahko das tole :shock: zadevo za dolpotegnit™? Nikoli si nebi mislil da lahko iz tako klavrnega izgleda(govorim o izgledu!) dobis taksno hudo stvar. Sokiran sem.

Hehe, kaksen bo potem graficno sele V2 :P. Morda bi lahko V1 in tiste ostale stvari ki jih ne smem omenit(AlienX stuff) dali na nasi strani za dolpotegnit™, itak je cas da po enem letu delovanja kaj pokazemo. Ampak to je ze tema za nas forum.
"In a world without walls and fences,who needs Windows and Gates?"
Uporabniški avatar
rabely
wannabe
wannabe

Kraj: darkness

OdgovorNapisal/-a hugoboss » Pe Apr 18, 2003 8:52 pm

Moram priznati, da texture in modeli niso moji (ker pac enostavno ne znam...). Kljub temu pa je tole (vsaj po mojem) lep primer tega, cesa je sposobno graficno oblikovanje. Kaj cloveku koristi nadpogon, ce je izgleda fuj?
Ko bo stvar koncana (in ce bo dovolj dobra) jo bom dal na net, ni problema.

Modeli imajo frame animacijo (2 frame-a za hojo, 1 frame za attack in 1 frame za death).

AI je v osnovi built-in: posasti random patruljirajo po mapu, ko te vidijo (kot 90°) pa te napadejo.

Strop je malo brezvezen -- upam, da bo izgledal bolje, ko bom z njega navesil nekaj luci etc.

p.s.: hvala za pohvale :)
hugo2me@hotmail.com

School SUX!
Uporabniški avatar
hugoboss
poznavalec
poznavalec

OdgovorNapisal/-a Person » So Apr 19, 2003 3:28 pm

BTW: Zakaj še vedno ne dela http://www.wetsoftware.com :?: :?: :?:
Uporabniški avatar
Person
igralec
igralec

OdgovorNapisal/-a Skorc » Ne Apr 20, 2003 12:20 am

hm zelo lepa stvar, zdej rabis nardit sam en dob level, ter mal polepsat karakterje, predvsem un gun pa roko :), pa okolico se mal pozivi.

Za mapo predlagam kako u izico narjeno katedralo, da se dost simple nardit kar se konstrukcije tice, pa visoke stene ima tko da ce bo stena, zadeva ne bo zgledala tolk utesnjena. Drgace pa super zadeva, ceprov modeli bi bli kumot 3000 poli, sam dobr jih mors skinat :)

Obvladate morm rect :wink:
Les yeux sans visage...
Uporabniški avatar
Skorc
poznavalec
poznavalec

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Flamer » Ne Apr 20, 2003 9:34 am

Ej hugo, zgleda da letos komisija ne bo imela dost dela na podrrocju racunalnistva:

3 naloge so na strani prijavljene (ena od 4ih je videt bolj zajebancija). Potem dodaj se mojo, ki trenutno se ni napisana. Tko da poleg najnih dveh nalog je se efifi, ki ga delata dva moja sosolca in niso konkurenti ker gre za neko preprosto javansko posiljanje podatkov cez omrezje, ostane se naloga Maraton, katera iz opisa tud ne obljublja nic posebnga.

Tko da bova verjetno odnesla 1. in 2. mesto - bomo pa se vidli kdo katero :wink: :)

In poslusaj Skorca - predlog o levelu-katedrali je 1A - se posebej ker imas kostkota za enemija. Zdejsenj level je sicer 500% boljs videt kot pred prenovo, sam ma se zmer tist tipicn programerski look. Tko da udejani Skorcevo idejo o katedrali (najboljs da se zgledujes po kaki resnicni) in bos pri predstavitvi se 2x boljs vtis naredu.
Flamer

OdgovorNapisal/-a Person » Ne Apr 20, 2003 10:16 am

Tisti link ne dela :)
http://web.tscng.net/ustvarjam/rezultat ... =2002/2003
Moraš leto zraven napisat :lol:
Uporabniški avatar
Person
igralec
igralec

OdgovorNapisal/-a hugoboss » Ne Apr 20, 2003 5:22 pm

Konkurenca (vsaj glede na prijave) ocitno ni prestrasna :)

Moj pogon (oz. level editor) ima eno ampak veliko slabost - podpira samo enonivojske mape aka prastari Wolf3d. Vse skupaj je bilo planirano ~2leti nazaj kot test in izkljucno ucni projekt. Zato sem zaradi poenostavitve naredil, da lvl-ed ve graditi samo izkljucno enonivojske stavri. Tako da lahko sedaj ustvarjam samo klavstrofobicne rovnate kockasete sobe...
Tako da nekako nimam ideje kako bi poustvaril katedralo... Ce pa bi zelel dodati support za vecnivojske mape pa bi moral popolnoma iz nicle napisati kompleten lvled, 30% VM in 50% render dela -> sklepam da se ne splaca!

Bom pa se v preostalem casu poskusil dodati nekaj "efektov" kot npr. prosojne table z napisi, adv. modele,...

Pogon je resda star (screenshot-a ki sta objavljena brez problema poganja exe star skoraj eno leto) in moje graficne zmogljivosti (modeli, skini, etc.) niso ravno the best; ima pa eno prednost: kompleten VM deluje pa tudi lvled je ultra preprost (medtem ko sklepam da mora Flamer 3/4 stvari pisati v kodi - popravi ce se motim)...
hugo2me@hotmail.com

School SUX!
Uporabniški avatar
hugoboss
poznavalec
poznavalec

OdgovorNapisal/-a Skorc » Ne Apr 20, 2003 5:45 pm

to je pa shit ja, ceprov nebi reku da se zadeve ne splaca nardit. Drgace pa kaj pa nastavt visino levela, se to da? ker to bi se dalo kr dobr spedenat pol
Les yeux sans visage...
Uporabniški avatar
Skorc
poznavalec
poznavalec

OdgovorNapisal/-a Flamer » Ne Apr 20, 2003 6:09 pm

Dost stvari imam sicer res hardcodanih (kar se tice demo-specific zadev), vendar je premikanje kamere, spreminjanje osvetljave, animiranje skinned modelov itd... vse exportano naravnost iz maxa z mojim max script exporterji. Tko da v bistvu je vse na easy spremenljivo - priblizno tko kot pri teb. :wink:
Flamer

OdgovorNapisal/-a hugoboss » Ne Apr 20, 2003 6:15 pm

Stene bi se verjetno dalo raztegniti po y, vendar hkrati s tem raztegnem tudi vrata (kar pa verjetno ni ravno ok). Pa tudi s stropom je problem, ker se enostavno ne da dodati (razen mogoce kot klon tal)...

Ce bi imel vec casa kot samo en teden in ne bi bil ze pri projektu V2, bi se mogoce dodal support za vecnivojske stopnje, tako pa...
hugo2me@hotmail.com

School SUX!
Uporabniški avatar
hugoboss
poznavalec
poznavalec

OdgovorNapisal/-a hugoboss » Po Apr 21, 2003 3:37 pm

Zanimivo -- vcasih lahko ideje mrasikaj razresijo: ugotovil sem, da pravzaprav lahko ustvarim katedralo, vendar ne kot map ampak kot ogromen objekt v mapu...
Je pa drug problem -- kako naj katedralo naredim (+tex), ker v 3ds kaj vec kot oglato mizo nisem sposoben narediti :D Ideje oz. predlogi?
hugo2me@hotmail.com

School SUX!
Uporabniški avatar
hugoboss
poznavalec
poznavalec

OdgovorNapisal/-a Skorc » Po Apr 21, 2003 5:30 pm

hm ne mores kot ne znas, al pogon ne podpira not dat, ker ce je slednje bi lohka naredu vec 3dsov pa sam sestavis skupi kot legice :)
Les yeux sans visage...
Uporabniški avatar
Skorc
poznavalec
poznavalec

OdgovorNapisal/-a hugoboss » To Apr 22, 2003 6:52 pm

Ruben je prevec graficno-oblikovalsko nesposoben, da bi ustvaril v 3D Studio Max en 3ds mesh, ki bi predstavljal katedralo -- ce naredim samo box + na vrhu prizmo zagotovo ne izgleda najbolje. Povrhu vsega pa tudi tex ne vem risati...
Torej -- ali kdo ve, kje bi dobil objekt katedralo (+tex) na inetu; ali pa si kdo upa trditi da box+prizma izgleda OK (mu ne priporocam); ali pa se celo kdo prostovolno javi, da mi jo naredi (+tex) ???

p.s.: nesreca nikoli ne pride sama: ne samo da so v soli pozabili poslati mojo dokumentacijo na "ustvarjam torej sem" (in upam da jo bodo se sprejeli); sem po vrhu vsega se prahlajen (+kopfschmerzen & utrujenost)!
hugo2me@hotmail.com

School SUX!
Uporabniški avatar
hugoboss
poznavalec
poznavalec

OdgovorNapisal/-a rabely » To Apr 22, 2003 8:15 pm

Ne upal bi si trditi da je en box+prizma O.K. Reci nasemu vrlemu Anim8itu za uslugo, navsezadnje je on nas artist! Morda bi dal dosedaj narejeno mal svojim sodelavcem za sprobat :D

btw, namesto da jamras nad prehladom( :) ) raje upaj da te ne doleti stvar ki je mene, t.i "vnetje sinusov", posledica je nezmoznost razmisljanja, na zacetku katastrofalni glavoboli, lahko ti med krenkrat poukom se usuje kri iz nosa pa gre lep zvezek. Pa se vec mesecev traja.
"In a world without walls and fences,who needs Windows and Gates?"
Uporabniški avatar
rabely
wannabe
wannabe

Kraj: darkness

OdgovorNapisal/-a Zocky » To Apr 22, 2003 8:50 pm

dej ne stokajta oba! Meni se je 2 let mlajša sestra prehladila. And believe me, you don't wanna see that! :D
Moja spletna stran:http://zocky.bplaced.net/
Uporabniški avatar
Zocky
expert
expert

Kraj: Borovnica

OdgovorNapisal/-a Person » To Apr 22, 2003 8:54 pm

Ka pa če ti en slika npr. Ljubljansko katedralo z digitalni fotoaparatom, pa butneš teksture notri, pa maker da je strop raven :)
Boljše bi že bilo kot pa nič.
Uporabniški avatar
Person
igralec
igralec

OdgovorNapisal/-a Flamer » To Apr 22, 2003 9:20 pm

Edin problem je, da je casa le se do petka. Glede dokumentacije lahko vprasam pri organizatorjih (nasih prfoksih) in jim povem da bos mal zamudu z dokumentacija ker ti niso poslal se.

Drugac pa kako se pocutis ko si vidu svojo konkurenco iz prve roke (glej sosednji topic)? Ceprav bodi pripravljen se na kako presenecenje, ce bom le sposoben do petka se dodat kaj noter :wink:

Upam da te prehlad ne bo odvrnil od tega de se vidmo v petk. Gremo en session v igranju bomboholica (alpha version) nardit :D
Flamer

OdgovorNapisal/-a hugoboss » So Apr 26, 2003 10:31 am

hugo2me@hotmail.com

School SUX!
Uporabniški avatar
hugoboss
poznavalec
poznavalec

OdgovorNapisal/-a snake » So Apr 26, 2003 11:20 am

Uporabniški avatar
snake