Mining Machinery Co., Operation: Seeker, 2D sandbox mining

Če želite svetu pokazati, na čem delate trenutno ali kaj ste naredili, je to pravi kraj.

Mining Machinery Co., Operation: Seeker, 2D sandbox mining

OdgovorNapisal/-a Wildy » Po Feb 25, 2013 9:01 pm

Pozdrav vsem, s fantom ustvarjava igro Mining Machinery Co., Operation: Seeker, ki je 2D sandbox igra kopanja. Ravno danes sva ustvarila kampanjo na Indiegogo in bi seveda potrebovala čimveč 'hrupa' okoli nje (http://igg.me/at/Mining/x/2399266). Za vsak like, share ali prispevek se zahvaljujeva!
FB: https://www.facebook.com/Digitopia.info
Web: http://www.digitopia.info

Torej na kratko o igri:
Igralec bo upravljal robota, ki bo kopal pod zemljo, iskal razno rudo in minerale. S tem bo možno ustvariti vesoljsko ladjo za polet na drug planet (drugačno okolje, ruda, minerali). Začetni planeti ne bodo vsebovali sovražnikov, to nameravava za 5. planet ali kasneje. Možna bo tudi nadgradnja robota, vesoljske ladje. Premišljujeva tudi o raznoraznih dosežkih, ciljih. Izdelovanje je še v zelo zgodnji fazi.

Video kako trenutno zgleda : http://youtu.be/VJ4VVOYuIjM

Trenutni robot, ki ga igralec upravlja:
Slika
Izdeluje se druga različica, ki bo bolj podobna človeku. Objavim, ko bo končano. :)

Začetni 'kvadratki' na mapi:
Slika
Vsa grafika se bo tekom časa spremenila, tole je samo začasno.

Primer kako bo narejena mapa:
Slika

Slikca za glavni meni:
Slika

To je bilo to, poročam, ko bo še kakšen 'update' :)
Wildy
novinec
novinec

Re: Mining Machinery Co., Operation: Seeker, 2D sandbox mini

OdgovorNapisal/-a Blodyavenger » To Feb 26, 2013 12:20 am

Lep pozdrav obema .<(15)>

Ideja za igro se mi zelo dopade in sedaj razmišljam če sm že kje slišu za podobn primer al sm si sam kdaj želel kaj takega naredit / igrat. Rudarjenje in preseljevanje na druge planete se sliši zabave-polno :)

Presenečen sm še bil, da sta pokazala že kar nekaj napredka in da ni samo ideja z eno sliko, pohvale za to. Vidim da sta zastavila kar visok cilj na indie-go-go, kar pa je ponavadi kar težko doseči (ne bi rad zbijal morale trenutno :) ), vsaj kolikor sem sledil raznim projektom, ki so bili kar dosti izpostavljeni naokoli.

Na videu trenutno deluje, kot da se stvari odvijajo zelo počasi, kar mogoče odbija malce kljub dobri ideji. Predlagam vama, da se posvetita še malo izgledu in hitrejšemu gameplayu (no, vsaj na videu) in hitro posodobite indie-go-go kampanjo.

SGD Ninje bomo z veseljem izpostavili projekt na blogu in posledično na Facebook-u ter google+.

Kar pošiljajte novice, me zlo zanima kako se bo projekt naprej razvijal :)
................ My personal GameDev Blog ...................
"Don't you dare using uninitialized variables, not in C++"
Uporabniški avatar
Blodyavenger
expert
expert

Kraj: Land of the Ten Hares

OdgovorNapisal/-a Wildy » To Feb 26, 2013 12:40 am

Hvala za feedback. :)

Kopanje je trenutno zanalašč počasno, kar sili igralca k čimprejšnji nadgradnji drilla. Nadgradnje še niso implementirane, bodo pa v kratkem. Trenutno se izdeluje nov robotek in baza na površju, kjer se bo lahko postavila miza za izdelovanje (craftanje), preko tega pa bo tudi možna nadgradnja drilla in ostalih zadev.

Grafika bo izboljšana tekom časa, ker nisva ravno grafično nadarjena. No moj fant je, samo nima veliko izkušenj z določenimi programi, vendar se zelo hitro uči. Če nama uspe na Indiegogo, potem bo tudi možnost najeti grafičnega oblikovalca, trenutno pa si tega še ne moreva privoščiti.

Novice pa bom seveda redno objavljala. :)
Wildy
novinec
novinec

OdgovorNapisal/-a Wildy » Če Feb 28, 2013 2:01 pm

Random map generator je končan. Nekaj primerov map:
http://digitopia.info/Graphics/RandomMaps.png

Baza na planetu, kjer bo potekalo craftanje, equipanje, popravilo (takoj ko robot pride v bližino):
Slika

Bari, kateri bodo craftani iz rude, ki jo najdemo na mapi, so končani. Primer kako izgledajo v inventoriju:
Slika
Wildy
novinec
novinec

OdgovorNapisal/-a Blodyavenger » Če Feb 28, 2013 7:31 pm

Napredek, I like it! .<(14)>

A random map generator ima kak algoritem po katerem se razvršča kje je kakšna ruda? Npr. najbl osnovna na začetku itd.?
Zanima me še če bo površina obarvana za elementi "narave" kot je skalovje, rastlinje, ruševine...

Iiinnn še to - predlagam da se v podzemlju naredijo kakšni elementi, ki so tudi samo za lepo videt kot npr. že skopani prostori - luknje, v ozadju
namesto same črnine kako temno teskturo na katero postavite še kaka okostja, kamenje itd. (samo za popestritev okolja).

Ekola, prilagam na hitro spackan primer kaj sm mislu
Slika

Mogoče tudi kakšno težko skalovje pod zemljo, katerega se da uničit samo s "Space-TNT".

No, vem da je igra v zgodnji fazi ampak vseeno mečem vn ideje za vsak slučaj ;)
Uporabniški avatar
Blodyavenger
expert
expert

OdgovorNapisal/-a Wildy » Če Feb 28, 2013 9:48 pm

Ruda je na grobo razdeljena na 3 glavne 'redkosti': common, rare, very rare. Common se nahajajo na zgornji tretjini mape, rare so na sredi, very rare pa na dnu. Prvih je več na kupu, drugih je manj, zadnjih je pa še manj. Glede na rezultate (primere map) sem kar zadovoljna s svojim kodiranjem. Trenutno imam samo na vrhu malo trave, samo na slikah se ne vidi, ker sem odrezala (sem jo samo na hitro narisala za testiranje), prav tako nekakšne skale na robovih map, kjer igralec ne bo mogel kopati.

Rastlinje in ostalo je v planu, samo prvo delava na craftingu - pač osnovne zadeve, da lahko igralec zgradi vesoljsko ladjo in zapusti ta planet in gre na drugega. Po temu pa se bova posvetila tem podrobnostim.

Generator še nameravam izpopolnit za določene 'luknje' oz. jame. Na mapi bo še en tile za nafto, s katerim si bo robot lahko napolnil gorivo. Bodo še razni kvadratki za artefakte, samo za to se še nisva točno odločila kako in kaj. Prav tako planirava kaj vse bova potrebovala za zgraditev vesoljske ladje, če bo še potrebno kak 'del' najti pod zemljo.

Ozadje še ni narisano, zato sama črnina, bo pa. :)
Zadnjič spremenil Wildy, dne Če Feb 28, 2013 10:02 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Wildy
novinec
novinec

OdgovorNapisal/-a Lamoot » Če Feb 28, 2013 9:54 pm

Takole na hitro, dobrodošla na forumu! :)

Fino videti nov projekt. Zaenkrat mi je najbolj padla v oči zgodba, kjer morajo ljudje zapustiti zemljo (ala Earth 2150) in logotip digitopie. :)
Priznam, ni ne vem kakšen feedback ampak bo treba počakati do vikenda ko bom imel čas zadevo preizkusiti in bom lahko več povedal. :)
Lamoot
inštruktor
inštruktor

OdgovorNapisal/-a Wildy » So Mar 02, 2013 12:25 pm

Hvala. :)

Narejen je Quick bar in Base inventory. Prvi bo vedno viden in bo iz njega možno na hitro kaj postaviti na mapo (recimo trenutne izkopane kvadratke (zemlja, kamen), pridejo še: weapon (range, melee), dinamit, drill,... (kar še ni narisano, bo pa)). Drugi inventory je namenjen izdelovanju (craftanju), viden samo ko je inventory odprt in ko je robot blizu baze. Gumbe za craftanje še nisem dodala, bom pa v kratkem. Po vsej verjetnosti bodo na desni strani Base inventory-a. Prav tako deluje drag and drop med bari.

Boljši pogled na: http://www.digitopia.info/Graphics/Crafting-progress.png
Slika

Dodan je še Fuel reservoir, kjer bo robot napolnil gorivo (fuel). Na mapi se ga malce težje vidi, ker še ozadje ni narisano (bo v kratkem).

Slika
Wildy
novinec
novinec

OdgovorNapisal/-a Wildy » Po Mar 04, 2013 12:46 am

Dodana sta dva ozadja (zgoraj onesnaženo mesto, spodaj zemlja in kamenje). Spremenila sva izgled večino kvadratkov na mapi, dodala artefakte, fossile, kvadratek za nafto (oil) - s tem bo možno napolniti robotovo gorivo pri tanku zgoraj. Quick bar deluje za postavitev zemlje in kamna nazaj na mapo (ostalo dodamo še kasneje; dinamit etc.).

Dodanih je nekaj barov:
- Energy bar (za craftanje in research)
- Oil bar (za polnenje goriva)
- Research bar (za raziskovanje novih tehnologij)
- Shield bar (reduciranje napadalnih udarcev od sovražnikov)

Boljši pogled (pol slike odreže spodaj): http://www.digitopia.info/Graphics/Progress.png
Slika
Wildy
novinec
novinec

OdgovorNapisal/-a Wildy » Po Mar 04, 2013 7:28 pm

En kratek video kako igra trenutno zgleda: http://youtu.be/zr9F7p0vLug
Wildy
novinec
novinec

OdgovorNapisal/-a Blodyavenger » To Mar 05, 2013 3:34 am

Uporabniški avatar
Blodyavenger
expert
expert

OdgovorNapisal/-a Wildy » To Mar 05, 2013 8:37 am

Superca, hvala. :D
Wildy
novinec
novinec

OdgovorNapisal/-a florenzano » Sr Mar 06, 2013 3:14 pm

Zgleda super!

Good luck :)
florenzano
wannabe
wannabe

OdgovorNapisal/-a Wildy » Če Mar 07, 2013 4:22 pm

Malce pozen update, ker je bilo kar dela s craftanjem in popravljanjem še drugih buggov. Pa še kar nismo gotovi, samo je treba vsake tolko kak update napisat. :)

Torej takole trenutno zgleda base inventory s crafting barom:
Slika

Ko odpravim še par buggov bo tale crafting bar na desni postal scrollable, ker trenutno se še ne vidijo vse crafting možnosti. Je pa že delujoč - lepo napiše koliko česa je možno narest in ob pritisku na določen material ga tudi naredi + pravilno odšteje / zbriše porabljene sestavine (ruda, energija in ostalo če je potrebno).

Pa dodali smo še menu:
Slika

Tekst se bo še spremenil in dodali bomo še par zadev, da bo zgledalo bolje. No to je to zaenkrat. :)
Wildy
novinec
novinec

OdgovorNapisal/-a Lamoot » So Mar 09, 2013 11:44 pm

Joj sem lolek, sem napisal da povem več ko preizkusim igro, pa sploh nisem porajtal da preizkusna različica ni na voljo :) Sem doniral nekaj za kampanjo, me pa zanima ali bo stvar financirana tudi če cilj ne bo dosežen? Mi sicer ni problem v kateremkoli primeru.

Glede igralnosti me video ni toliko navdušil, kakor (v videu neprikazana) ideja, da si potem iz nabranih surovin zgradiš vesoljsko ladjo. Tega še nisem videl v drugih igrah in mi deluje da zadeva ima potencial. Seveda je potem tudi veliko v izvedbi. Zelo pohvalno tudi glede promocije, da imata redne objave. Poleg SGD bi priporočil še kakšen drug forum, je res da smo SloGameDev, ampak nimamo ravno najbolj obljudenega foruma.

Pa srečno :)
Lamoot
inštruktor
inštruktor

OdgovorNapisal/-a Wildy » Ne Mar 10, 2013 10:22 am

Hvala za donacijo! :)

Ali bo financiran če ne zbereva dovolj denarja, ne vem. Treba bo dokončat poslovni načrt in it do investitorjev, če ne bo šlo drugače. Bila sva na večih seminarjih, tako da že približno veva kako in kaj. Samo to pomeni spet manj časa delanja na sami igri. Trudila se bova dokončati igro v vsakem primeru, ker to oba zanima.

Objavljam še na enem drugem forumu (gamedev.net v Journals), drugje pa še nisem zasledila kakšnega 'podforuma', kjer bi lahko objavljala izdelovanje igre, ne da bi me bannal ali kaj podobnega. Reklamiranje je pa tudi težko, ker ne moreš po vsakem forumu pisat o tem, plačevanje za oglase je pa drago in ne dosežeš vseh ciljnih skupin z omejenimi financami.

Manjka še veliko narisanih zadev, v izdelovanju je 'postopno grajenje vesoljske ladje', kar bo kmalu dodano. Tudi zahteve zanjo so skoraj dorečene, manjkajo še samo detajli, kot so določeni deli, ki se bodo morali zgraditi posebej (katere bo potrebno tudi narisati). Potem morava še narisati te preživele in seveda njihove animacije. Ravno včeraj je fant namignil, da bo ena od teh ljudi sexy medicinska sestra (me zanima kako mu bo uspelo to narisati :D ). Treba se je še dokončno zmenit ali bova imela zgodo v obliki stripov ali kako drugače. Kakšni pogovori bodo potekali med ljudmi na površju, med tem ko bo igralec kopal pod zemljo; pogovori oz. smešni prepiri, ko bo igralec naredil kako napako ali kaj poskušal, kar ne bo šlo itn. Idej je ogromno...

Naslednji video ko bo, imava namen pokazat kako se vesoljska ladja izdeluje, kako poteka raziskovanje (research) in ostalo. Samo za to bo še malo trajal, delava pa po svojih najboljših močeh.
Wildy
novinec
novinec

OdgovorNapisal/-a Wildy » Po Mar 11, 2013 11:01 am

Hah, sem upoštevala nasvet in šla mal po drugih forumih pisat o najinem projektu, pa sva pri enem naletela na kar hudo kritiko. To me je že skoraj prisililo, da bi obupala nad projektom... ampak po dolgem premisleku... kaj pa če jim dokažem, da bo to uspešna igra? In ja, prav to nameravava! Zdaj pa prov zanalašč, da pokaževa ostalim, da tole ni samo ena kopija neke druge igre, ampak da je čisto nekaj drugega!

Da se vrnem na pravo temo: ne ni še update-a, bo pa kmalu. :)
Wildy
novinec
novinec

OdgovorNapisal/-a Zocky » Po Mar 11, 2013 8:17 pm

Čaki, punca? na game dev sceni? na SLO GAME DEV sceni, above all? Kako za vraga sem pa to spregledal? hehe

Anyhow, glede kritik bom tkole rekel; najbolje jih je vzet čim bolj objektivno in pustiti čustva pri strani; probaj izluščit iz te kritike, kaj je tisto, kar je te ljudi tako motilo, in razmisli, kaj se da narest, da popraviš, če se ti sploh zdi da je treba karkok popravljat.

Itak majo pa različni ljudje različna mnenja, tko da človek teh kritik niti ne sme preveč resno oz. osebno vzet. Če bi jaz komentiral recimo kak WW2 ali modern shooter, ti lahko kr takoj povem da komentar ne bi bil pozitiven, hehe. :P

Drugače pa kr lep, keep us updated!
Moja spletna stran:http://zocky.bplaced.net/
Uporabniški avatar
Zocky
expert
expert

Kraj: Borovnica

OdgovorNapisal/-a Wildy » Po Mar 11, 2013 8:48 pm

Zocky napisal/-a:Čaki, punca? na game dev sceni? na SLO GAME DEV sceni, above all? Kako za vraga sem pa to spregledal? hehe

Haha, sej verjetno se bo še kakšna našla kmalu. Celo naš FRI faks ni več tako brez deklet kot je včasih bil. :)

Zocky napisal/-a:Anyhow, glede kritik bom tkole rekel; najbolje jih je vzet čim bolj objektivno in pustiti čustva pri strani; probaj izluščit iz te kritike, kaj je tisto, kar je te ljudi tako motilo, in razmisli, kaj se da narest, da popraviš, če se ti sploh zdi da je treba karkok popravljat.

Itak majo pa različni ljudje različna mnenja, tko da človek teh kritik niti ne sme preveč resno oz. osebno vzet. Če bi jaz komentiral recimo kak WW2 ali modern shooter, ti lahko kr takoj povem da komentar ne bi bil pozitiven, hehe.

Drugače pa kr lep, keep us updated!

Kritike so bile tako-tako, nekaj utemeljenih, ker res še nimava veliko za pokazat (grafično je pa tudi bolj tako tako) in vedno nama vržejo v obraz ta Motherload... Ta špil bo drugačen, dosti drugačen kot si vsi mislijo. Očitno bo treba veliko prej zgodbo vpeljat v samo igro kot sva nameravala. Tako da ljudje res vidijo point te igre. Je bilo pa tudi nekaj dobrih nasvetov, ki jih bova seveda upoštevala.

Glede update-ov, ni še za napopat, smo pa danes dokončali postopno grajenje vesoljske ladje (narisano, ni še v igri). Crafting zadeve sem naredila scrollable in tudi že testirala na vse možne načine, tako da z moje strani dela kot mora. Research in upgrade je še v delu (nekaj smo že dodali v igro, samo je še potrebno izpopolnit), pa pofiksanih je bilo nekaj buggov glede prikazovanja tooltipov.
Wildy
novinec
novinec

OdgovorNapisal/-a Wildy » Sr Mar 13, 2013 8:04 pm

Video o trenutnem napredku: http://youtu.be/SkFN-8wXh8U

Crafting bar je scrollable, dodala sem grajenje ladje, ki bo odvisno od research-a (kar še ni funkcionalno, bo pa kmalu). Prav tako je dodan upgrade, kamor se bodo dajali določeni itemi. Ni še funkcionalno, bo pa v tem smislu: v research razviješ določene zadeve, ki nadgradijo robota, med njimi je tudi nekaj itemov, ki jih potem dobimo v crafting baru za izdelat; ko je item narejen, se ga prestavi na določeno mesto v crafting zadevi. Zaenkrat kaže, da bodo možne samo štiri nadgradnje robota na prvem planetu (za kolesa, drill, luči in gorivo), pri naslednjem, Marsu, pa bo še treba raziskat in nadgradit hlajenje, pa mogoče še kaj. Poleg robota se bo nadgrajevala sama baza (koliko energije lahko ima, koliko olja, base inventory,...) in vesoljska ladja (na prvem planetu bo samo izgradnja, na naslednjem bo na voljo več nadgradenj - da se lahko odpravimo na planete veliko dlje).

Po določenem premisleku sva se odločila, da bova zaenkrat obdržala trenutni izgled robota... ampak... se bo spremenil pri določenih planetih. Nisva še točno določila kdaj in pri katerem, se pa definitivno bo spremenil in po vsej verjetnosti še nekajkrat med samim potovanjem v vesolju.

Prav tako se izdeluje znanstvenica Amy, ena izmed preživelih:
Slika

Do zdaj je narejeno večino obraza, lasje še dobijo pramena in seveda manjka še spodnji del.
Wildy
novinec
novinec

OdgovorNapisal/-a Smotko » Sr Mar 13, 2013 8:35 pm

Zadeva zgleda res kul, pohvalno tud kako hitro napreduje igra!

Se par nasvetov: V grafiki se poskusita izogibat gradientov (pri bazi npr), ker zgleda kot da je zadeva popolnoma nova, cista in brez napak. To ne pase ravn v zgodbo, kjer se clovestvo bori za prezivetje. Tuki je en ful dobr tutorial za grafiko v igrah (sicr za pixelart, ampak se vseen splaca prebrat): http://petesqbsite.com/sections/tutorials/tuts/tsugumo/default.htm.* Pa vedno se sprasujta ali je igra ponavljajoca, dolgocasna in kaj se vse da naredit, da se bo igralec cimbolj zabaval. Pa kar pogumno naprej!

* Hvala impulse9 za link :D
Smotko
poizvedovalec
poizvedovalec

OdgovorNapisal/-a Wildy » Sr Mar 13, 2013 8:48 pm

Še dobr, da objavljam tukaj, ker sem to malenkost čisto spregledala. :D Hvala.
Wildy
novinec
novinec

OdgovorNapisal/-a Wildy » Pe Mar 15, 2013 6:42 pm

Amy končana. :) (sledijo še majhni popravki in ozadje)

Slika
Wildy
novinec
novinec

OdgovorNapisal/-a Wildy » To Mar 19, 2013 1:47 pm

Amy malo popravljena, dodanih več detailov:
Slika

Narejene so še osnovne nadgradnje robota:
Slika
Wildy
novinec
novinec

OdgovorNapisal/-a Lamoot » To Mar 19, 2013 11:37 pm

Punca kar fajn zgleda, in klasično za igre ima ful velike :D

Je to kateri izmed vaju naredil ali sta dobila koga tretjega?
Lamoot
inštruktor
inštruktor

OdgovorNapisal/-a Wildy » Sr Mar 20, 2013 8:08 am

Moj fant to riše, je šele pred kratkim začel uporabljal Illustrator in mu že kar gre. :)
Wildy
novinec
novinec

OdgovorNapisal/-a Wildy » Če Apr 04, 2013 5:33 pm

Stran je dobila novo podobo.
Scrollable mini mapa je bila dodana.

Izdelovanje igre sva malo upočasnila, ker iščeva druge možnosti financiranja v ta projekt.

Slika

P.S.: Slike sem na novi strani malo premaknila, tako da kogar bodo zanimale prejšnje slike, jih lahko pogleda na strani http://www.digitopia.info/
Wildy
novinec
novinec

OdgovorNapisal/-a Lamoot » So Apr 27, 2013 11:59 am

Škoda glede razvoja igre. Mi pa veliko bolj zanimivo deluje minimap, kjer je vse manjše. Mogoče bi tudi v sami igri šla s kaj manjšimi tile. Pri tapravi velikosti takoj pride dodatna luštnost. Tudi meni in ostalo zgleda bolje s črnim oziroma polnim ozadnjem.
Lamoot
inštruktor
inštruktor

Vrni se na Projekti

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost