Paint4fun

Če želite svetu pokazati, na čem delate trenutno ali kaj ste naredili, je to pravi kraj.

Paint4fun

OdgovorNapisal/-a matejko » Če Mar 14, 2013 1:20 am

Pozdravljeni,
naredil sem aplikacijo z naslovom Paint4fun. Koncept aplikacije je omogočiti uporabniku čimveč, možnosti risanje, vse kar si sam zaželi. Sedaj še ne vem ali mi je uspelo ali ne, ker nisem dobil dovolj povratnih sporočil. Vse pa naprošam, ki imate androide, da zadevo poskusite. Najdete jo na naslednjem linku:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.slikar.slika&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsImNvbS5zbGlrYXIuc2xpa2EiXQ..
In še primer slike, upam da ko boste ustvarjali na moji aplikaciji, upam da boste naredili lepe umetnine. Seveda pa temo bolj kot ne odpiram za diskusijo, kaj mi priporčate da še dodam, spremenim izboljšam, vedno je prostor in čas za izboljšave ;) .<(14)> .<(15)>
Slika

lp
matej
matejko
novinec
novinec

Re: Paint4fun

OdgovorNapisal/-a Lamoot » Sr Mar 20, 2013 12:20 am

Pozdravljen na forumu. :) Žal ne morem preizkusiti zadeve, ker nimam Androida. Bom ob priliki ko pridem do naprave, ali pa blodyavengerja malo pobezam da preizkusi :) Komentiram lahko samo dve stvari:

- Prva so ikone, ki ne delujejo najbolj kvalitetno. Ni potrebno da se jih lotiš sam, lahko uporabiš kakšne prosto dostopne ikone, npr. tango icon theme, ki se uporablja na linuxu ali kaj v tej smeri.
- Druga stvar je screenshot na google play strani, ki sicer pokaže veliko stvari, ampak je stlačen. Bolje bi bilo da aplikacijo predstaviš skozi več slik in da te niso stisnjene.

Če je stvar lepše predstavljena je potem večja verjetnost da bo koga pritegnila da jo preizkusi. Pa srečno. :)
Lamoot
inštruktor
inštruktor

OdgovorNapisal/-a matejko » Če Mar 21, 2013 8:17 pm

Mi date predloge od ikonc prosim katere naj dodam. Hvala katere so še odprtokodne ..
matejko
novinec
novinec

OdgovorNapisal/-a matejko » Če Mar 21, 2013 9:44 pm

matejko
novinec
novinec

OdgovorNapisal/-a matejko » So Apr 06, 2013 11:55 am

Lep pozdrav vsem,
sedaj sem dodal nove ikone sicer verzija je še v stanju testiranja, ampak hočem vedet samo nekaj če izgleda bolje, tale aplikacija in če sem izbral pravo pot,..
Pri paket slikic, in lepo prosim za nove komentarje.:
Slika
Slika
Slika
Slika
matejko
novinec
novinec

OdgovorNapisal/-a Lamoot » So Apr 13, 2013 12:56 pm

http://www.iconshock.com/android-icons/
http://www.androidicons.com/
Na teh dveh povezavah je jasno označeno da je za uporabo ikon potrebno plačati.

http://findicons.com/search/paint
Na tej povezavi pa nič ne kaže, da bi bilo potrebno plačevati in tudi piše, da iskalnik poišče samo brezplačne ikone.

Z novimi ikonami ima aplikacija dokaj lepši izgled. Če želiš iti še bolj v to smer, potem bi lahko npr. popravil kote pri tistih pojavnih oknih. Trenutno so nekam pikslasti in čudno razpotegnjeni. Najbolj preprosta rešitev bi bila, da narediš pojavno okno kar v pravokotnik in potem s koti ne bo več težav. Lahko bi tudi še poravnal imena orodij, "Brush" je zamaknjen v levo napram preostalim orodjem, "Spray" pa je zamaknjen v desno. So malenkosti ampak se vse opazi :)

Sicer pa le pogumno naprej.
Lamoot
inštruktor
inštruktor

OdgovorNapisal/-a Blodyavenger » Ne Apr 14, 2013 1:58 pm

Sm sprobu programček pa sem narsial nekaj dokaj zanimivega AMPAK nimam tega za pokazat, ker se je slika izgubila.
Na temu mojmu Galaxy ACE se neki ser** memory card in vsake tolko ne zazna tega in ko sm sejvu sliko, je ni shranlo
tja in zbrisalo kar kar sm mel narisano...nč slike :(

Dodaj preverjanje če je slika dejansko shranla oz. da ti je ne zbriše po tem ko se shrani.
................ My personal GameDev Blog ...................
"Don't you dare using uninitialized variables, not in C++"
Uporabniški avatar
Blodyavenger
expert
expert

Kraj: Land of the Ten Hares

OdgovorNapisal/-a matejko » Po Apr 15, 2013 9:13 pm

Slika bi so morala nahajati na lokaciji (sem ti že na zasebcu napisal):
/sdcard/Android/data/com.slikar.slika/files/pictures , ne vem pa zakaj tako daleč :OO morm malo pregledat pot shranjevanja. Se opravičujem za nevšečnost .<(13)> .<(15)>
matejko
novinec
novinec

OdgovorNapisal/-a Blodyavenger » Po Apr 15, 2013 10:22 pm

Ok, sam jst pod /sdcard/Android/data/ nimam mape com.slikar.slika. .<(7)>
................ My personal GameDev Blog ...................
"Don't you dare using uninitialized variables, not in C++"
Uporabniški avatar
Blodyavenger
expert
expert

Kraj: Land of the Ten Hares

OdgovorNapisal/-a matejko » To Apr 16, 2013 10:19 am

Sedaj je moznost da nisi shranil: kliknes tipko moznosti podobna je menuju zravn gumba ok. potem pa kliknes shrani. to je to in bi moral jo meti isci predvsem datoteko com.slikar.slika tam je zagotovo notri..
matejko
novinec
novinec

OdgovorNapisal/-a Lamoot » So Apr 27, 2013 11:50 am

Takole sem imel v mislih. Za na hitro popraviti mi deluje najpreprostejši način, da narediš oglate kote in robove.
Slika

Za bolj okrašena okna, menije in robove, bi pa uporabil 9-patch metodo. Robovi in koti se tako ne raztegnejo na čuden način in so lahko poljubno veliki.
http://developer.android.com/tools/help/draw9patch.html

Slika
Lamoot
inštruktor
inštruktor

OdgovorNapisal/-a matejko » So Jul 06, 2013 3:08 pm

Živjo imam šeeno rahlo prošnjo,
kako pretvorim v ta format , če mam tako sliko, da bo lepa in gladka :
http://shrani.si/f/F/Xz/1K9a0JfQ/popup9.png
in recmo da bi z tem hotel porpavit in kako sploh naredum lepo sliko
http://android-ui-utils.googlecode.com/ ... tches.html

lepo prosim za kak nasvet
matejko
novinec
novinec

OdgovorNapisal/-a Lamoot » To Jul 09, 2013 10:33 pm

Ne programiram ama nič in ti lahko zato osvetujem samo to, da greš na google in iščeš odgovore. Mogoče bo kdo drug znal več povedati, oziroma je kje kakšen forum ali spletna stran kjer je kdo o tem že pisal. :)
Lamoot
inštruktor
inštruktor

OdgovorNapisal/-a matejko » So Okt 05, 2013 2:29 pm

Lamoot: hvala, sem naredil raje malo drugače uporabljam dialoge, upam da je sedaj boljša aplikacija z dialogi
Blodyavenger: Prosim če lahko poskusiš shranjevanje, sedaj sem na tem področju dodal veliko veliko izboljšav.
Zadnje izboljšave sem predvsem delal čimanjša poraba pomnilnika, shranjevanje, videz, nove stvari, upam da vam je moj novi videz všeč.
:)

Iščem nekoga ki mi bo naredil en filmček na youtubu, seveda plačam in če je kdo kandidat mi naj pošlje na zs in se dgovoriva :)
Hvala ,

lp,
Matej
matejko
novinec
novinec

OdgovorNapisal/-a Lamoot » So Okt 19, 2013 5:04 pm

Pozdravljen, fajn videti da vztrajaš pri razvoju :) imaš kakšen screenshot kako izgledajo spremembe, ki si jih omenil?

Glede posnetka, se mi zdi ena izmed lažjih stvari če primerjaš z vsem kar je potrebno za razvoj aplikacije ali igre. Nikoli nič ne škodi znati tudi to :) navsezadnje se ogromno govori kako je pomembna promocija igre ali aplikacije in če se sam naučiš tega ti bo prej ali slej prišlo prav. Če bi vseeno rad najel koga drugega, lahko poizkusiš tudi na facebook skupini. Forum je žal bolj osamel. :)
Lamoot
inštruktor
inštruktor

Vrni se na Projekti

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost