Iskanje ideje

Vsi tehnični vidiki izdelovanja iger - programiranje vseh vrst in oblik, modeliranje, animacija, risanje, dizajn, grafika, glasba in zvok, umetna inteligenca, matematika, fizika itd.

Iskanje ideje

OdgovorNapisal/-a delfy » Po Feb 20, 2012 3:28 pm

Ali ima kdo od vas prav poseben "način" iskanje ideje za igro, ali je to bolj trenutek navdiha in gremo delat?
delfy
SGD Admin
SGD Admin

Re: Iskanje ideje

OdgovorNapisal/-a impulse9 » Po Feb 20, 2012 6:26 pm

O delfy, long time no post

Kar se tice navdiha, ljudje iscejo preprost odgovor na to ze tisocletja. Ce bi obstajal, bi bili vsi noro dobri umetniki. :) Vec ali manj vse ideje so predelave ali izboljsave ze obstojecih idej, navdih pa pride od vsepovsod - ponavadi ga najdes tam, kjer ga najmanj pricakujes. Tudi najboljse ideje so velikokrat izpeljane iz necesa podobnega, se veckrat pa so veliko boljsa nadgradnja (Google, FB, ...). Biti popolnoma originalen je po mojem izjemno tezko. Moras biti rahlo trcen / genialen ali pa od necesa zadet, sicer vedno razmisljas v istem, tisockrat premletem frameworku. :)

Jaz delam na idejah zelo dolgo casa preden se jih dejansko lotim. Je pa res, da bi se briliantne ideje lotil isti trenutek, ko bi jo dobil. Nimam pa kaksnega posebnega algoritma za to. :)
What
Uporabniški avatar
impulse9
SGD Moderator
SGD Moderator

OdgovorNapisal/-a Blodyavenger » Po Feb 20, 2012 9:41 pm

Tako kot je že impulse rekel, ni nekega načrta oz. postopka, vsaj jst ga še nism našel. Ugotovil pa sem, da lahko preko raznih tekmovanj kot so Ludum Dare dobiš dobre ideje, saj moraš naredit igro v 48 urah sam na neko dano temo in začneš ustvarjat in na koncu ti lahko kaj uspe.

Trenutno delam na igri, za katero sem dobil idejo na ravno takšnem tekmovanju. Naredil sem jo v 48urah, potem pa sem vzel idejo in začel razvijat od začetka v velik projekt.

Seveda se lahko v ta namen tudi SGD jam organizira, pa naredimo nekaj v roku enega tedna. Prejšnič je bilo kar pestro :)

(sem premaknu temo ker spada malce bolj sem kot pa pod novice ;) )
................ My personal GameDev Blog ...................
"Don't you dare using uninitialized variables, not in C++"
Uporabniški avatar
Blodyavenger
expert
expert

Kraj: Land of the Ten Hares

OdgovorNapisal/-a Retro » To Mar 27, 2012 5:15 pm

So obdobja, ko mi ideje padajo na pamet vsak dan, in so meseci, ko samo razvijam stvari in se nic novega ne spomnim. V prvih uporabljam Evernote in si vse sproti zapisem. Ko je potem kasneje cas za zacet razvijat kaj novega, se lahko vrnem in grem cez ideje. Ce se jih ne bi zapisal, se mi je ze preveckrat zgodilo, da sem jih pozabil.
Uporabniški avatar
Retro
SGD Admin
SGD Admin

Kraj: ZX Spectrum 48k+

Vrni se na Izdelovanje iger

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost