OpenGL ES 2.0 in arhitektura na mobilnih napravah

Vsi tehnični vidiki izdelovanja iger - programiranje vseh vrst in oblik, modeliranje, animacija, risanje, dizajn, grafika, glasba in zvok, umetna inteligenca, matematika, fizika itd.

OpenGL ES 2.0 in arhitektura na mobilnih napravah

OdgovorNapisal/-a RedOctober » Ne Sep 22, 2013 3:28 pm

Pozdravljeni!

Do sedaj sem delal z OpenGL na osebnem računalniku. Nekaj pa tudi OpenGL ES 2.0 na mobilnih napravah. Ampak v detajle se še nisem veliko spuščal z OpenGL ES 2.0. Ker sem slišal, da mobilne naprave uporabljajo skupen ram za GPU kot CPU, me zanima predvsem kakšen je smisel potem uporabe VBO-jev?
RedOctober
novinec
novinec

Re: OpenGL ES 2.0 in arhitektura na mobilnih napravah

OdgovorNapisal/-a ducakar » Po Sep 23, 2013 2:49 pm

Sej v ES 2.0 so VBO-ji edini način za renderiranje, nima immediate modea niti fiksnega pipelinea, enako kot OpenGL 3.1+ in DX 10.
ducakar
poizvedovalec
poizvedovalec

OdgovorNapisal/-a RedOctober » To Sep 24, 2013 10:02 am

Nimaš immediate mode kot je v OpenGL 1, ampak na mobilnih napravah imaš možnost, da posreduješ kar naslov iz pomnilnika brez da bi kreiral VBO. Zato pa sprašujem .<(5)> .
RedOctober
novinec
novinec

OdgovorNapisal/-a ducakar » To Sep 24, 2013 3:04 pm

Nisem vedel, da to deluje na mobilnih napravah, ker drugače je to immediate mode (na desktopu), če daš kar pointer v glVertexAttribPointer(), brez zbindanega VBO. To je verjetno nek extension. Si ziher, da je povsod podprt? Kaj, če boš kdaj portal na desktop? Po mojem je bolje, da uporabljaš VBO.
ducakar
poizvedovalec
poizvedovalec

OdgovorNapisal/-a RedOctober » Sr Sep 25, 2013 9:01 am

Moj cilj je izdelati igro s Cocos2d-x, ki bi tekla izključno samo na androidnih in ios napravah. Kakor sem gledal po forumih glede hitrosti na mobilnih napravah naj bi bilo isto, če ustvarim vbo ali pa ne, saj mu v končni fazi samo posredujem naslov iz pomnilnika, katerega si pa CPU in GPU delita. Medtem, ko pa imaš na desktopu VRAM in RAM ločena. Zato pa so tudi potrebni VBO-ji, da lahko kartica bere podatke direkt iz njenega pomnilnika. To pa pomeni, da je potrebno podatke pred izrisom prenesti (prekopirati) enkrat na začetku iz sistemskega pomnilnika na pomnilnik grafične kartice. Zato se mi zdi, da je to tudi velika prednost pred desktopom, ker lahko GPU uporabiš ne samo za izris ampak tudi procesiranje podatkov brez da bi bilo potrebno podatke kar naprej kopirat za vsako spremembo iz sistemskega ponilnika na pomnilnik grafične kartice. To je pač moja domneva, popravte me če ni vredu :).
RedOctober
novinec
novinec

Vrni se na Izdelovanje iger

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov