Kaj je neodvisno igricarstvo

Pogovori o vsem ostalem - igre na splošno, mali oglasi, iskanje pomoči za projekte, najljubša barva itd.

Kaj je neodvisno igricarstvo

OdgovorNapisal/-a Retro » Po Sep 03, 2007 12:55 pm

Zelo dobro spisan tekst:
Somewhere toward the end of college, Video Games and I went on a break. Not a break up, since we both agreed that we still enjoyed each other's company. And we had too much history just to give it all up, you know? But it just started to feel, I don't know, really impersonal.

I guess we had both kind of changed. She started hanging out with some really rich, Hollywood types and I noticed that all of a sudden she was really into 3d technology and high production values. Me? Well, I thought she looked nice, but I missed the good old days, when it didn't matter how much money we had - when anything was possible and the world was ours for the taking. She was so eager to try new things back then... now it takes three years and a few billion dollars just for us to go on a simple date. (And I'm ashamed to say it, but sometimes I thought she looked really tacky in all that bloom lighting.)

What can I say? It just wasn't the same.

...

http://www.tigsource.com/features/spirit.html

vidim, da moram zacet redno obiskovat TIGsource. Cisto druga stran spliov.
Uporabniški avatar
Retro
SGD Admin
SGD Admin

Kraj: ZX Spectrum 48k+

Re: Kaj je neodvisno igricarstvo

OdgovorNapisal/-a Retro » So Jul 25, 2009 1:09 am

Bump, za bloodyavengerja, da vidi se drugo stran izdelovanja iger.

Omenjali smo Jason Roherja, o katerem se splaca prebrat par stvari:
Clanek o njem v Esquire.

Se boljse, ce kar probas prva dva spila, ki sta dvignila prah okoli sicer stare games are art debate.
Passage
Gravitation
Igranje ti vzame nekaj minut, niso to dolgi spili. Ampak fora je v globini, ne v kvantiteti.

Ostali spili na njegovem pagu:
http://hcsoftware.sourceforge.net
se posebej je super njegov Game Design Sketchbook, kjer je poleg vsakega spila spisal clanek za Escapist magazine.

To bo dost za zacetek. Je pa ta art veja samo en mejhn del celotne indie scene. Najboljse indie igre imas na top lestvici TIGdb-ja ... v teh igrah je, kar se mene tice, ostal pravi spirit gamedeva, ki mu vecina AAA produkcije ne pride vec blizu.

Aja, se neki, Wolfire games so naredil zelo kul videote, v katerih so analiziral nekaj indie gejmov (Aquaria, Gish, Knytt Stories, World of Goo). Must see:
http://blog.wolfire.com/category/design-tour/

Pridodajte se ostali svoje spremljanje indie scene, zihr sem spustil se veliko must see zadev.
Uporabniški avatar
Retro
SGD Admin
SGD Admin

Kraj: ZX Spectrum 48k+

OdgovorNapisal/-a Wing » So Jul 25, 2009 5:57 pm

Ravno včeraj sem šel potem preigrat Passage. Na začetku sem se že ustrašil, da stvari ne bom pokapiral (namerno prej nisem bral nič o igri), potem pa vau, hudo zakon. Tako majhen špil, pa pove več kot ama vsi next-gen naslovi skupaj. Človek se je res dobro spomnil izkoristiti interaktivnost.

Drugače indie sceno spremljan skoraj izključno prek TIGSource, tako da kakšnih hudih draguljev, ki jih tam ne bi bilo, ne poznam. Nedolgo nazaj sem igral recimo The Majesty of Colors in All Of Our Friends Are Dead, ki ustvari z zelo enostavno tehnologijo zelo prepričljivo atmosfero.
Uporabniški avatar
Wing
SGD Admin
SGD Admin

Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a Blodyavenger » So Jul 25, 2009 7:28 pm

O, hvala za link do Passage pa Gravity. Tud jst nekak na začetku nism tkoj razumu Passage, bolj ko sm bližu
koncu pa se mi je razsvetlilo. Res zanimiv način za podat neko sporočilo oz. tko z razmišlt.

Gravity pa je tud cool, sam nekak nism pršu do konca...in velja kar isto kokr za passage, se zamisliš :)

Fajn videt neki drgačnga
................ My personal GameDev Blog ...................
"Don't you dare using uninitialized variables, not in C++"
Uporabniški avatar
Blodyavenger
expert
expert

Kraj: Land of the Ten Hares

Vrni se na Kavarna

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost