Kaj planirate naredit v 008 :)

Pogovori o vsem ostalem - igre na splošno, mali oglasi, iskanje pomoči za projekte, najljubša barva itd.

Kaj planirate naredit v 008 :)

OdgovorNapisal/-a jankoM » Pe Jan 04, 2008 10:29 pm

No... kakšni so vaši plani za to leto ... kaj mislite da bo vaš neto output preden bo konec še enega leta.

LSM

sej jst bom povedu samo jst še lovim kar bi mogu naredit v 007 tako da nimam cajta še dons ;)
jankoM
inštruktor
inštruktor

OdgovorNapisal/-a Wing » Pe Jan 04, 2008 10:42 pm

Ali bom poslal faks v danko (motivacija je že taprava) in dokončal precej špila, ki se trenutno ne premika (neke vrste old skul 2d rpg) ali pa se ukvarjal s faksom in ne naredil nič povezanega z gamedevom. :roll: Oz. v najslabšem in precej verjetnem primeru ne eno ne drugo. :) :?
Uporabniški avatar
Wing
SGD Admin
SGD Admin

Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a Person » Pe Jan 04, 2008 11:12 pm

Heh, najprej dokončat Quadi-ja ... itak manjka nekaj malega.
V bistvu bi ga moral že lani na začetku leta, pa sem imel takrat nek drugi non-GD projekt ... kasneje pa drugo delo.

Naslednji GD projekt pa je planiran "remake" ene stare igre ... pač neke vrste puzzle ...

Zdaj se nekot še ne morem odločiti, ali bi uporabil XNA, ali pa raje native varijanto.
Uporabniški avatar
Person
igralec
igralec

OdgovorNapisal/-a Iason » So Jan 05, 2008 12:04 am

Planiram eno browser based igro, "planiram" jo že več kot leto ampak upam da bo letos ratala :)
Iason
inštruktor
inštruktor

OdgovorNapisal/-a J.T. » So Jan 05, 2008 3:46 am

Hkrati delam veliko stvari za igro, tako da ne vem, do kam bom prišel, sanja se mi ne. Projekt je zelo zelo dolgoročen, zato sem pač "izumil" nekaj vmesnih stopenj, da bom imel kaj za videti:
1. Na easy simulator mehanike v igri bi moral biti narejen v prvi polovici leta. Se pravi nekaj spacanega v Visual Studiu, kjer bo simuliralo pravila, da vidim, kako dela v praksi. Zagotovo bom moral še veliko stvari premisliti in spremeniti po teh testih.
2. Do konca leta nameravam narediti rahel odmik od samega engina s tem, da bi probal ozemlje... spreminjati po določenih fizikalnih zakonitostih. Sicer ne bom potreboval v igri, ampak da bo vsaj nekaj za špilat - nad določenim ozemljem spustiš silo ali vodo in algoritem spremeni ozemlje na nek način, morda iz vira vode "potegne" reko glede na tip ozemlja. V mislih imam potem tudi fastforward, kako se ozemlje pod tem vplivom spreminja skozi stoletja. Po pravici povedano imam nekje v globini možganov tudi idejo za povsem originalno igro, ki bi lahko to uporabljala, ampak jo potiskam stran zaenkrat.
3. Na drugih področjih (govorim o gamedev) nimam zastavljenih ciljev in ne vem do kam bo prišlo.
J.T.
wannabe
wannabe

OdgovorNapisal/-a compufreek » So Jan 05, 2008 5:01 am

najprej dokončat moj projekt za 4 predmet mature in nasplošno narest maturo potem pa čez poletje odklopim iz programiranja nasploh jeseni pa v maribor in zopet preiti v mojo "vegetativno" stanje za računalnikom :)
compufreek
poznavalec
poznavalec

Kraj: Vuzenica

OdgovorNapisal/-a Retro » So Jan 05, 2008 2:47 pm

Cimvec odnest od GDCja, spisat se vec odlicnih clankov, najt par dni casa vsak mesec za nov eksperimentalni prototip, koncat skor vse izpite zadnjega letnika, zastavt vizijo in poslovni nacrt za gamedev s.p.

Zapomnite si ta topic, da bomo lahko potem decembra pogledal nazaj in napisal se postmortem, kolk od tega, kar smo napisal, smo res uresnicil.
Uporabniški avatar
Retro
SGD Admin
SGD Admin

Kraj: ZX Spectrum 48k+

OdgovorNapisal/-a Alfa » So Jan 05, 2008 3:17 pm

Tej bom mro pa js tut neka napisat. :P

Nimam nekih vlkih planov. Najraje bi videl en dokončan al pa sej resen projekt. Mal da se zresnem.
"Pustimo malenkosti, pravi cesar, PeCe pa nič (več)."
Goran Bervar: C++ na kolenih
Uporabniški avatar
Alfa
mojster
mojster

Kraj: SG

OdgovorNapisal/-a Tepkoslav » So Jan 05, 2008 9:38 pm

Najprej bom dokončal network minolovca, potem pa bom začel s gamedev predavanji če bo šlo po sreči. Počasi bom iskal folk za delo v podjetju. :wink:
//**//
Tepkoslav
wannabe
wannabe

OdgovorNapisal/-a Zocky » So Jan 05, 2008 10:48 pm

Poleg tega da bi rad naredil večino izpitov, ki mi jih je še ostalo, bi se rad čim bolj naučil spletnega programiranja (php, mysql, JS...). 3d grafiko pa bom verjetno kr počasi opustil.
Moja spletna stran:http://zocky.bplaced.net/
Uporabniški avatar
Zocky
expert
expert

Kraj: Borovnica

OdgovorNapisal/-a ArYeS » Ne Jan 06, 2008 2:50 pm

1. Da naredim čimveč outstanding arta ;)
2. Da naredim šolo in pridem na faks, kamor si želim.
3. Da se čimbolj približam professional gamedevu
Uporabniški avatar
ArYeS
expert
expert

Kraj: Miren

OdgovorNapisal/-a Person » Ne Jan 06, 2008 3:11 pm

aryes:
Tale tvoja riba se mi pa kar dopade:
Slika
Edino zobe pa usta so mal bolj tk tk.
Pa tukaj spredi bi malo drugače lahko zaoblil.
Potem bi pa lahko kar v risanko jo dal, hehe.

In kateri faks je to?
Uporabniški avatar
Person
igralec
igralec

OdgovorNapisal/-a ArYeS » Ne Jan 06, 2008 3:37 pm

Tista riba je stara že neki let :D

Faks.. Grafične in Interaktivne Komukacije na NTF v LJ ;)
Uporabniški avatar
ArYeS
expert
expert

Re: Kaj planirate naredit v 008 :)

OdgovorNapisal/-a Iason » Ne Dec 14, 2008 11:44 pm

No kaj smo naredili v letu 08? :)

Jaz doma skor nič :D
Iason
inštruktor
inštruktor

OdgovorNapisal/-a Grandy » To Dec 16, 2008 9:48 am

Mislm da sm lahko letos kr zadovoljen:

Slika
Grandy
wannabe
wannabe

OdgovorNapisal/-a Iason » Pe Dec 19, 2008 12:44 am

Grandy a se za to da dobit kaksen demo? :)

V filmcku zgleda precej trdo, mogoce bi bols izpadl ce bi mel soft cam, pa kaksn merek da vids kam tocno bodo leteli izstrelki...
Iason
inštruktor
inštruktor

OdgovorNapisal/-a Grandy » Pe Dec 19, 2008 9:29 am

Demo bo v roku enega, dveh mescev. Merek mam narejen, ampak men osebno bols izpade brez.
Grandy
wannabe
wannabe

Re:

OdgovorNapisal/-a Retro » Po Dec 22, 2008 6:35 am

Retro napisal/-a:Cimvec odnest od GDCja, spisat se vec odlicnih clankov, najt par dni casa vsak mesec za nov eksperimentalni prototip, koncat skor vse izpite zadnjega letnika, zastavt vizijo in poslovni nacrt za gamedev s.p.

Zapomnite si ta topic, da bomo lahko potem decembra pogledal nazaj in napisal se postmortem, kolk od tega, kar smo napisal, smo res uresnicil.

Moment of truth, ha :) odnesel sem veliko od GDCja, definitivno spisal dober poslovni nacrt in napisal ene par clankov. Koncal skor vse izpite? Ma ne me hecat (9 to go) :) Lahko pa dodam se eno stvar na seznam in sicer get a job as a game developer. Tako da ceprav je eksperimental prototip uspel samo en, se ukvarjam z izdelovanjem iger bolj kot prej. Se posebej pa glede postavljanja vizije za svoje game.
Uporabniški avatar
Retro
SGD Admin
SGD Admin

OdgovorNapisal/-a Iason » Po Dec 22, 2008 2:46 pm

Retro kje so te tvoji clanki? Pa a se da vidt ta eksperimentaln prototip? :)
Iason
inštruktor
inštruktor

OdgovorNapisal/-a Retro » Pe Dec 26, 2008 2:42 pm

Clanki: http://www.joker.si/
Prototip: se da, v zivo :)
Uporabniški avatar
Retro
SGD Admin
SGD Admin

Re:

OdgovorNapisal/-a ArYeS » Pe Dec 26, 2008 6:34 pm

aryes napisal/-a:1. Da naredim čimveč outstanding arta ;)
2. Da naredim šolo in pridem na faks, kamor si želim.
3. Da se čimbolj približam professional gamedevu

Pa še moj moment of truth.

1. Arta je blo kr nekaj, upam da bom lahko v bližnji prihodnosti kaj pokazal. Ni pa ravno outstanding.
2. Šola je bila narejena z presenetljivo dobrim povprečjem in že sm na željenem faksu.
3. Mislim da sem se precej približal v zadnjem letu temu cilju, bomo vidl v naslednjih letih kolk.
Uporabniški avatar
ArYeS
expert
expert

OdgovorNapisal/-a Acid Cool » So Dec 27, 2008 10:13 pm

jaz sem prav srečen, da nisem lani napisal nič, kaj mam v planu, ker bi blo verjetno vse neizpolnjeno :D
to leto je zame minilo z iskanjem samega sebe, saj sem lani prišel do točke, ko sem se moral vprašat: "WTF pa jaz delam z svojim lajfom?" sicer odgovora v celoti nisem našel, sem pa po moje na dobri poti. 2008 bo ostalo meni v spominu kot žurersko leto, v katerem sem se noro zabaval.
gamedev sem začasno postavil na polico, ker se mi je zdelo malo premalo feedbacka iz samih izdelkov al kak bi se že pač izrazil. sem pa naredil en špil (kot seminarsko za Računalniško Grafiko), ki ga očitno nisem nikamor na net dal =) če koga zanima se bom potrudil... je pa špil izpadel dosti pred mojimi pričakovanji malo zaradi pomanjkanja časa za izdelavo in malo zaradi preogromne količine linearne algebre, ki se ni in ni hotela izit =)

all in all sem pa dokaj zadovoljen s 2008!
Home page: Goran Gligorin
Uporabniški avatar
Acid Cool
guru
guru

Vrni se na Kavarna

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost