Kaj planirate naredit v 009 :)

Pogovori o vsem ostalem - igre na splošno, mali oglasi, iskanje pomoči za projekte, najljubša barva itd.

Kaj planirate naredit v 009 :)

OdgovorNapisal/-a ArYeS » Ne Dec 28, 2008 1:41 am

Da nekako nadaljujemo tradicijo.. leto 2009 se bliža (srečne praznike vsem btw).

Lansko leto je bilo SloGameDead bolj kot SloGameDev, ampak upajmo da bo naslednje leto prineslo še več zanimivih projektov in upajmo da kakšen prodor v višje kroge z strani vseh coderjev in artistov.

Torej kaj so vaše želje oz. bolje rečeno zaobljube kaj boste naredili v naslednjem letu?
Uporabniški avatar
ArYeS
expert
expert

Kraj: Miren

Re: Kaj planirate naredit v 009 :)

OdgovorNapisal/-a Tom4z » Ne Dec 28, 2008 2:02 am

Experiment dokončali, začeli delat world war 2 pa še kaj drugega mogoče :P
Exitonly - Revolution of the Evolution
Uporabniški avatar
Tom4z
wannabe
wannabe

Kraj: Črešnjevci

OdgovorNapisal/-a Zocky » Ne Dec 28, 2008 2:37 am

hja, jst bi rad naredu eno res high poly sceno da bi naredu en lep render, kjer bi lahko pokazu vse, kar sem se do sedaj naučil. Koliko bom mel časa za to, bomo pa videli.
Glede gamedeva samega pa nimam nekih planov, sem že pred časom opustil idejo, da bi se tega lotil kot profi.
Moja spletna stran:http://zocky.bplaced.net/
Uporabniški avatar
Zocky
expert
expert

Kraj: Borovnica

OdgovorNapisal/-a Grandy » Ne Dec 28, 2008 9:16 am

Najbrz bom kr nadaljeval z Rebellion-om
Grandy
wannabe
wannabe

OdgovorNapisal/-a Alfa » Ne Dec 28, 2008 11:53 am

Kaj preprostega, če bo kaka dobra ideja. Nič dorečenega.
"Pustimo malenkosti, pravi cesar, PeCe pa nič (več)."
Goran Bervar: C++ na kolenih
Uporabniški avatar
Alfa
mojster
mojster

Kraj: SG

OdgovorNapisal/-a compufreek » Ne Dec 28, 2008 6:05 pm

prvi letnik faxa ...... za ostalo pa ni časa :P
compufreek
poznavalec
poznavalec

Kraj: Vuzenica

OdgovorNapisal/-a ArYeS » Po Dec 29, 2008 11:37 pm

No moje želje za leto 2009 so predvsem uspešno delo prek študentskega servisa z področja grafike. Kakšen izpeljan osebni projekt tudi ne bi škodil. Prvi letnik faksa pa je tudi ena stvari, ki jih bi želel da se naredijo.

Lepe praznike vsem!
Uporabniški avatar
ArYeS
expert
expert

Kraj: Miren

OdgovorNapisal/-a Retro » To Dec 30, 2008 12:24 am

Torej letos malo bolj konzervativno zastavljamo cilje, ker smo se v 2008 opekli?

Jaz bom potem letos naredu vse izpite. 9 and counting down to zero. Tekom njih (za seminarske) pa benchmark XNAja in C# (tak useful reference za XNA gamedev), en ekonomski spil, k se ne vem tocno kak bo (mogoce ala civ in the future, mogoce kot free enterprise), en muzikalicni spil oz vsaj njegovo jedro (engine za strojno ucenje, ki bo uspel razpoznat igran zanr), en pameten demo uporabe prologa v XNA spilu in chiptune efekt za naziganje kitare, tako da bom lahko spilal retro game komade in the way they were meant to be played.

Aja, pa na jobu splovit v javnost ta gamingish project, na katerem delam zdaj par mesecev.

Vsekakor komaj cakam, da zacnem delat na katerikoli od nastetih zadev. Gonna be an awesome year for gamedev!
Uporabniški avatar
Retro
SGD Admin
SGD Admin

Kraj: ZX Spectrum 48k+

OdgovorNapisal/-a Acid Cool » To Dec 30, 2008 12:56 am

Ker jaz lani nisem nič preveč planiral, bom letos rekel malo bolj optimistično:
- prvo bo januar in del februarja posvečen izpitom - verjetno jih bom šel delat 4 pa bomo vidli kaj bo ratalo
- potem se bo treba preselit (ne retro), najt pač nek kul plac za malo dlje časa
- najt job čim prej oz začet dejansko delat, saj bom rabil keš
- junija podobno kak januarja, sfurat čim več izpitov
- poletje bo verjetno kaj relax in pa delo
- september bo spet v znamenju izpitov
- potem pa sledi največji plan leta - s kolegi namreš planiramo 3 tedenski USA Tour, od NY do Miamija, mogoče kaj kanade (detajlov še ne vemo točno), za ker bom rabil cca 2500EUR (za vse, z letalskimi vred)

To je nekak to kar je odvisno od časa. Drugače pa mislim začet furat kaj znanost/umetnost Pick-up, saj so social dynamics ena stvar ko me izredno zanima. Pol mislim postavit kako svojo spletno stran ali dve z čim več kreativnimi deli. Ugotovil sem namreč, da me v GameDev vleče ogromna mera kreativnosti, ki jo dopušča in mislim da bi raje malo začel z spletnimi stranmi, ker so malenkost lažje za narediti in dostopne več ljudem. Po drugi strani lahko z temi spletnimi stranmi ustvarim user-base ki mu pol lahko kasneje ponudim špile, ki jih naredim. Špili torej, če pridejo v plani pridejo verjetno po USA ali pa če najdem tak job. Poleg tega imam namen igrat malo več biljarda, kar bo pa v bistvu dokaj pogojeno z tem kje si najdemo stanovanje. V glavnem mislim postavit svoje življenje na tire, ki vodijo do tja kjer se vidim čez 10, 20 let.

Aja, mislim se tut malo več ukvajrat z kakimi fizičnimi aktivnostmi. Hočem seveda čim večkrat iz boardat, poleti pa kako skateanje al rolanje, če bo kak plac. Se pa dobro sliši tut plavanja, kot je retro začel zdaj :D

Torej to je ta moj plan, upam da nisem bil prenatančen, ampak tak pač vidim v moji glavi, zdaj treba samo še najt disciplino in ga uresničit :D
Ja, pa marry xmas and a happy new year to all of ya :D
Home page: Goran Gligorin
Uporabniški avatar
Acid Cool
guru
guru

OdgovorNapisal/-a Tom4z » To Dec 30, 2008 11:17 am

xmas je že mimo :D
Exitonly - Revolution of the Evolution
Uporabniški avatar
Tom4z
wannabe
wannabe

Kraj: Črešnjevci

OdgovorNapisal/-a Iason » Pe Jan 02, 2009 3:10 pm

SloGameDead :lol:

Jaz bom letos za hobi naredil najman eno igro, profesjonalno pa, who knows :)
Iason
inštruktor
inštruktor

Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a Delfi » So Jan 03, 2009 8:11 pm

Planiram: absolutely nothing, kar bo pač bo.
Uporabniški avatar
Delfi
poznavalec
poznavalec

OdgovorNapisal/-a Ozzy » Če Mar 05, 2009 1:40 pm

SlogameDead, ja :(

No, jaz še vedno migam temle Ultima 6 project. Po planu bi morali zadevo dokončati do konca leta, vendar bo zato žal treba zato oklestiti nekaj stvari, če se slučajno od kod ne pojavi nova delovna sila. Lahko se torej zgodi, da ne bo vseh portretov v igri in da bo manjkalo nekaj glasbe. Nam pa glede prvega kaže malo boljše, saj sta se v zadnjih dveh tednih pojavila dva potencialna 'portrait artista' bomo videli. Sicer pa je programerskega dela zdaj že nekoliko manj, ker je večina sistemov že razvitih, tako da se trenutno malo igračkam še z 'world buildingom' oz 'shrubbingom'. Če koga kaj več zanima o projektu pa si lahko prebere novičke na RPGWatch.com (zadnja novička: U6 project - February update). Glede na to, da eden od tamkajšnjih piscev sodeluje pri nas kot tester nas kar redno pokrivajo. Prvi cilj v letu 09 je torej ta, da ostanem na projektu in poskušam pomagati pri razvoju kolikor koli bo že čas dopuščal.

Drugi cilj je doseči Level 4 na http://projecteuler.net do konca leta. Razen, če bodo druge karierne odločitve vzele preveč časa. Torej ni nekako obvezen, je pa želja.

Tretji cilj pa je pravzaprav bolj postavljen v 2010 kot 09. Lani sem se po dolgem času odločil, da malo zamenjam okolje in se za nekaj časa odselim iz Slovenije. Pristal sem v Veliki Britaniji na University of Bedfordshire v Lutonu. Prvotni cilj je bil sicer, da je tole samo odskočna deska in si potem poskušam najti službo v gamedev industriji tukaj, ampak sem se, ko sem spoznal tukajšnji stil življenja, odločil drugače. Recimo tako, da nam v Sloveniji prav nič ne manjka. No, še eno spoznanje je bilo tudi to, da nekako ne vidim smisla v tem, da grem štartat iz nule kot programer v neki gamedev firmi. Sicer sem pa, že preden sem šel v UK, malo pošiljal prošnje okrog po svetu. Enkrat je prišlo celo tako daleč, da sem imel telefosnki razgovor s predstavnikoma Climaxa v UK (tehnični direktor in še en tip) ampak se na koncu nekako nismo našli. Skratka, po izletu v UK sem spoznal, da imam nekoliko drugačne cilje, tako da se vračam v Slovenijo. Verjetno bom nekaj časa brez šihta, ta čas pa nameravam izkoristit za planiranje stvari :) Cilja konkretno sicer ne bom definiral, si pa verjetno lahko mislite v kateri smeri gre moje razmišljanje.

No, četrti cilj bi pa verjetno bil, da se spet malo bolj resocializiram. Kar pomeni redno udeleževanje na SlogameDev srečanjih in drugih geekovskih zborih, pa tudi večkratne izhode v nočno življenje in druge avanture, ki ti malo popestrijo ritem življenja in imajo pozitiven vpliv na kreativnost. j***t ga, služba + popoladnski projekti + ženska pa naenkrat hitro več nimaš časa za take stvari, če si ga ne splaniraš oziroma na silo vzameš ...

Takole to je bil kratek združek poročila za leto 2008 in plan za 2009. Malo pozno, ampak bolje pozno kot nikoli ...
http://www.u5lazarus.com
http://www.u6project.com
http://www.projectbritannia.com
passion + hard work + perfectionism = game development
Uporabniški avatar
Ozzy
poznavalec
poznavalec

OdgovorNapisal/-a snake » To Mar 10, 2009 8:28 pm

Preživet:P

Tuki pa tut že cca 100 let nisem pisal:) Plan za 09 je:
- malo manj lenarit kar se faxa tiče in mogoče kaj naredit v tej smeri
- zaslužit nekaj denarja, razširit neke non-gamedev biznis zadeve
- do konca aprila dokončat in splovit nek špil(ček) za iFon oz iPod Tać (mogoče pade kak screen)

To bi blo za naenkrat to :P
Uporabniški avatar
snake
expert
expert

Kraj: NULL

OdgovorNapisal/-a Iason » Pe Maj 01, 2009 9:42 pm

Kmal bo pol leta mimo in hobi igra je ze 0.001% koncana :)
Iason
inštruktor
inštruktor

Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a davidp » Če Maj 21, 2009 12:41 pm

evo moj portfolio za letos:

http://mycorner-davidp.blogspot.com

pa ne se na angleščino naslanjat, ker je ni :D
sem se pa sedaj dejansko zraven vsedel in se odločil izpeljat ta unnamed projekt do konca pa če bo to zadnje kar naredim. zaenkrat gre vse u redu.
Slika
Uporabniški avatar
davidp
poznavalec
poznavalec

Kraj: Okolica MS

Vrni se na Kavarna

Kdo je na strani

Po forumu brska: Bing [Bot] in 2 gostov