A cmo zacet muvat?

Pogovori o vsem ostalem - igre na splošno, mali oglasi, iskanje pomoči za projekte, najljubša barva itd.

A cmo zacet muvat?

OdgovorNapisal/-a florenzano » To Maj 12, 2009 1:19 pm

Tole je smrtno resn predlog...

Treba je zacet delat spile in to tko da kak cekin pade ven.

Kar se mene tice, mam bl al mn vse razn kakrsnihkoli marketinskih/biznis sposobnosti (kjer sm level 0 idiot), in sicer,

reference:

- Narjeni spili: komerciala: Pilgrim, Ring, Faust, Casanova, Hitchcock, Mistmare & kar je se blo sranja od Arxel trajba. Sicer bl al mn sranje ampak sej se pogovarjamo o komerciali ne? Pr vseh teh spilih sm biu bl al mn defakto lead programer, Mistmare pa sm tut dizajniru, zal izvedba ni mela kej dost veze z dizajnom ampak ce vas zanimajo podrobnosti loh scekirate postmortem na mojem hp.
- Indie: Legens of the Land, Tipicni Kronicni Samomorilec, Volkodlak (vse za zx spectrum pred 20 leti HAHAHAHA!)
- New indie: Omar's Oyster Outing, Cosmos Remake, Core Runner & Towers of Twilight.

endzin:

- nic posebnega ampak pokriva bl al mn vse. Zdej tut opengl, ce treba fisko damo not newtona al pa ODE. Keks. Koda za brat obj fajle od wavefronta je nekih 20 vrstic skripte, tko da ce ma kdo idejo za 2d spil s 3d grafiko spew it out, te so najbl simpl. Sam treba modelerje najt in shejderje pisat da zgleda najs.
Enivej ce ma kdo idejo s tem se da skodirat use, ce pa kej manka pademo na c++, asembler, whatever. Koda je tanajmans problem.

ideje:

- mam sam so u glavnem debilne oz vsaj popolnoma nekomercialne, tko da tle bl odpadem. Pobci in pupike ki mate idejo za res originaln klon tetrisa, pacmana, simsov al pa deer hunterja, pa ne znate skodirat oz vas kaj base, roke gor. Ce ste clo pripravljeni vodit projekt vsaj do neke mere (u smislu ja moj sosolc bo risu sprajte in od trsice za glasbo dobimo jingl) tok bols za vas (in zame posebi :P )

firmo:

- sinister systems. Trenutno bl al mn vsi spijo razn mene ki vsaj smrcim in migam z mezincem na nogi.

plejs:

- stara bajta u dolnji kosani, za katero sva s frendom krvavo skasljala vse svoje prihranke == 3 sobe + kuhna + klet ki bo klub&studio predvsem pa 1600m2 vrta in njive, krasn razgled, zrak sonce veter, picerijo & stacuno cez eno, divje hoste cez drugo cesto, tko da plejs za mitinge oz delovne piknike ipd je na voljo, prespat ni problem smo pa za enkrat se v prenovi.

KVA NIMAM oz NIMAMO ce gledam skos percepcijo podjetja

- poslovne zilice, skratka Managerja. Nekoga ki ve kako se plasira spil, pa ne u teoriji ampak je pripravljen to delat u praksi. Promocija, tezenje hipoteticnim sponzorjem, tezenje gejm sajtom in podobne kvacke. Jest vem da eni to uzivajo pocet, mogoce bi tut jest, ampak to je kreativno delo ki pol zajeda moje moznosti kodiranja... blind guess...

- artistov in gejm dezajnerjev

- cekinov (dokler jih ne zasluzimo hehe)

- konkretnih komercialnih projektov. Jest mam sicer Omarja 3D (pa cakam na svoje "artiste" sam so zlo bizi s hri-barjem) obenem je to noro riskantn projekt (== jest delat 1 let nakar mogoc nau cist nc iz tega) po drugi strani folk zmece skupi tri sprajte in dve rutini in jim pade cvenk. Sej vem, majo pac take ideje ampak mogoc jih ma tut kdo na tem forumu pa ne ve, kako bi jih izvedu (npr). Obenem ce nardis eno tako rec jo mors plasirat, jest pa tega ne znam oz noben iz moje ekipe.

Evo to je to. Premislte.
florenzano
wannabe
wannabe

Re: A cmo zacet muvat?

OdgovorNapisal/-a Tepkoslav » To Maj 12, 2009 5:06 pm

Sounds interesting :D
//**//
Tepkoslav
wannabe
wannabe

Re: A cmo zacet muvat?

OdgovorNapisal/-a Grandy » So Jul 25, 2009 9:07 am

Ni mi jasn zakaj jest dons tale post prvič vidm, zgleda je bil tale forum preveč pospeman.

Predlog je zanimiv, čeprov menim, da kej bistveno velik k celi zgodbi ne morem prispevat. Še največ bi lahko kot programer, ampak mislm da imaš ti precej več izkušenj in znanja, kot jaz. Kar se game dizajna, grafike, muske, biznisa.. tiče, sem pa bolj kot ne, neuporaben. Pa tud že dolgo ne razmišljam o developmentu za cekine, tako da blage nimam, kaj bi se dobr prodajal. Pomoje bi se še najbol splačal narest kak konkretn pinbal za XBox, ker jest zaenkrat še nisem naletel na nobenga pametnega. Programiranje in grafika tu nebi smela bit problematična, performance sploh ne, vse kar je treba je narest 4-6 izvirnih in stjunanih fliperjev.
Grandy
wannabe
wannabe

Vrni se na Kavarna

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost