Cene za artiste

Pogovori o vsem ostalem - igre na splošno, mali oglasi, iskanje pomoči za projekte, najljubša barva itd.

Cene za artiste

OdgovorNapisal/-a compufreek » Če Avg 23, 2012 9:06 pm

Živjo!
me kar nekaj časa nisem sodeloval na forumu (brez skrbi spremljal sem še vedno redno ;)) ker sem se kar malo oddaljil od programiranja. Sedaj se spet vračam nazaj v te vode in sem se lotil enega projekta torej top down multiplayer streljačine za androida (mogoče tudi iOS).
Zanima me pa sledeče:
-kakšne so cene za sprite, torej animirane in statične slikce igralca, nasprotnikov, okolice ker mi tele zadeve ne gredo dobro od rok... imam pa 12 animiranih likov in nekje 10 statičnih (za zdaj )
-kakčne so cene za glasbo... torej rabil bi en kratek komad za odzadje ne daljši od par minut in pa da se bo ponavljal... poznam en band ki bi mi takšen posnetek lahko naredil ampak me zanima kolikšne so standardne cene za takšno datoteko da me nebojo okol prenesli :P oz da bi jim js znal ponudit primerno kompenzacijo :)

-ps če kdo tule dela sprite za proti plačilo mi lahko napiše kolk je njegova cena na PM
compufreek
poznavalec
poznavalec

Kraj: Vuzenica

Re: Cene za artiste

OdgovorNapisal/-a Blodyavenger » Pe Avg 24, 2012 1:01 pm

Hey!

Kar se tiče glasbe so cene zelo različne in je v povrečju cena 100$ / minuto. Osebno sem bil negativno presenečen nad ceno ampak dejansko je to še poceni.
Seveda pa lahko dobiš tudi za veliko manj od nekoga ki je naprimer manj priznan / začetnik, ki potrebuje reference in zato naredi stvar samo za "creditse".

Kar se tiče slovenske scene lahko kontaktiraš Zdravkota aka bubaproducer, ki pa tudi dela glasbo za mojo igro Courier of the Crypts.

Glede spritov pa imaš spet podobne fore - zelo odvisno koga dobiš pa tud odvisno v kake detajle želiš it. Je to pixel art / vector art...

Na večina gamdev forumih maš tudi teme kjer se "ponujajo" najsibodi zastonj ali pa za plačilo.
Primer tega na TIGSource forumu
................ My personal GameDev Blog ...................
"Don't you dare using uninitialized variables, not in C++"
Uporabniški avatar
Blodyavenger
expert
expert

Kraj: Land of the Ten Hares

OdgovorNapisal/-a Lamoot » Pe Avg 24, 2012 3:35 pm

Po mojih izkušnjah, je ena takšna zares minimalna tarifa za indie artiste 10€/uro. Pa še to je zelo indie-friendly. Pri tem je seveda odvisno koliko časa bo človek porabil na nekem projektu (da ne bo enega pixla risal 10 ur če zapretiravam).

Bolj kot bo profi artist, več bo zaračunal. Po trenutnem občutku in iz pogovorov, ki sem jih imel s kakšnimi kolegi, bi rekel da je konkretna tarifa nekje 30€/uro ali več. Upoštevati je potrebno tudi kje človek živi (Amerika dražja za živeti kot npr. Romunija) in to, da si razni freelancerji iz teh tarif plačujejo socialne prispevke in zavarovanja, ne gre vse v lastni žep.

Za manjše, zaključene projekte bi razmišljal bolj v smeri konkretnega zneska, o katerem se prej dogovori in kaj se za to dobi. Koliko je to vredno je pa povsem odvisno od projekta.
Lamoot
inštruktor
inštruktor

OdgovorNapisal/-a Retro » Pe Sep 07, 2012 1:05 pm

Jst bom pocasi zacel sprejemat narocila, ampak ce hoces dobit neko konkretno oceno, bos moral dat primere obstojecih spritov, kot si jih zelis - torej opis kaj rabis, ker od tega je cist odvisno kolk bo cena na sprite. Jaz trenutno programiram za 12 €/h, tako da za nek povprecen sprite, ki bi ga risal par ur, pod 50 eur niti za indie sceno ne morem racunat. Ampak tle je kot receno, povprecen sprite, najvecji del uganke, ker niti priblizno ne pove, koliko dela vzame to kar ti rabis.
Uporabniški avatar
Retro
SGD Admin
SGD Admin

Kraj: ZX Spectrum 48k+

OdgovorNapisal/-a impulse9 » Po Sep 10, 2012 12:02 pm

Po teh cenah sodeč me zdaj mika, da bi postal resen artist. :)
What
Uporabniški avatar
impulse9
SGD Moderator
SGD Moderator

OdgovorNapisal/-a Lamoot » Sr Sep 12, 2012 8:00 pm

Sem govoril s kolegom iz Belgije, dela na Nizozemskem v manjšem studiu za igre. Pravi, da imajo tarifo za freelancerje do največ 25€ / h za artiste. Kot dodatna informacija za koga, ki si želi ustvariti idejo o cenah ;)
Lamoot
inštruktor
inštruktor

OdgovorNapisal/-a Retro » Ne Sep 16, 2012 5:40 pm

impulse9 napisal/-a:Po teh cenah sodeč me zdaj mika, da bi postal resen artist. :)

Resen in poznan. Brez da vsi vejo zate in bos lahko imel narocila enega za drugim je z artom kot freelancer tezko prezivet. Bolj za zraven. Programiranje je dosti bolj sigurna in placana odlocitev. Vsi nas rabijo, dobre konkurence je malo.
Uporabniški avatar
Retro
SGD Admin
SGD Admin

Kraj: ZX Spectrum 48k+

OdgovorNapisal/-a Lamoot » Ne Sep 16, 2012 10:26 pm

Artist je rock star, ki zapravi vse za droge in blišč, konča pa na rehab ali kot klošar :D Se pa strinjam z Retrom, da biti freelancer ni Indija Koromandija. Če ti gre programiranje, se ga kar drži.
Lamoot
inštruktor
inštruktor

OdgovorNapisal/-a impulse9 » To Sep 18, 2012 4:16 pm

Verjetno res. :) Moja prva strast je definitivno programiranje.
What
Uporabniški avatar
impulse9
SGD Moderator
SGD Moderator

Vrni se na Kavarna

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost