SloGameDev Rant

Obvestila, novice, dogodki, vaši komentarji in odzivi.

SloGameDev Rant

OdgovorNapisal/-a Retro » Po Jun 29, 2009 4:00 am

Ideja, da se dobimo slovenski razvijalci iger kaj bolj pogosto skupi je zdaj končno tok časa na čakanju, da je čas, da se res začnemo dobivat. Ker špilov mi slogamedeverji bolj ne delamo, znamo pa veliko okol njih povedat, sem event poimenoval SloGameDev Rant. Alora, gamedev debata okoli piva, o čemerkoli vas pač muči. Namen je, da odideš z lažjo dušo in se tok smiliš samemu sebi, da ti potem interni woos drive preklopi v kick your ass mode in se napolneš z motivacijo, da ko potem prideš domov, končno narediš neki. Če bo za rezultat do konc leta en sam več špil iz slo scene, sem happy.

Kje? Caffe Metropol, Kersnikova 6, nad Kiberpipo. Tko da tut če prideš z vlakom/busom je blizu. http://caffemetropol.org/?page_id=2
Kdaj? sreda, 8.7., 8pm

FB Event za potrjevanje udeležbe (če ne nujno napiši tle): http://www.facebook.com/event.php?eid=97557773812
Zadnjič spremenil Retro, dne Po Jun 29, 2009 4:27 am, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
Retro
SGD Admin
SGD Admin

Kraj: ZX Spectrum 48k+

Re: SloGameDev Rant

OdgovorNapisal/-a ArYeS » Po Jun 29, 2009 4:04 am

Vsekakor super za motivation boostanje, se vidimo tam!
Uporabniški avatar
ArYeS
expert
expert

Kraj: Miren

OdgovorNapisal/-a Person » Po Jun 29, 2009 5:22 pm

Super, se vidimo :)
Uporabniški avatar
Person
igralec
igralec

OdgovorNapisal/-a florenzano » To Jun 30, 2009 2:47 pm

Retro napisal/-a:Ideja, da se dobimo slovenski razvijalci iger kaj bolj pogosto skupi je zdaj končno tok časa na čakanju, da je čas, da se res začnemo dobivat. Ker špilov mi slogamedeverji bolj ne delamo, znamo pa veliko okol njih povedat, sem event poimenoval SloGameDev Rant.

Jest okol spilov ne znam kej dost povedat, raje kaksnega naredim, skratka po obeh kriterijih izpadem iz te skupine.

Vsekakor se imejte fajn in se kaj lepega pomenite.
florenzano
wannabe
wannabe

OdgovorNapisal/-a Retro » Sr Jul 01, 2009 2:29 pm

Ah dej florenzano, ce koga rabimo tam, so taki, ki kaj delajo. Samo ne poznas moje zgodovine na sceni, da bi vidu skuz moj sarkazm ocitno :) Tko da ni kriterijev, samo zelja, da imas s kom debatirat o game developmentu.
Uporabniški avatar
Retro
SGD Admin
SGD Admin

OdgovorNapisal/-a Delfi » Sr Jul 01, 2009 7:35 pm

Kako ste zoprni z temi datumi, ko bi se sinhronizirali recimo z slo-techovim nestom..
Uporabniški avatar
Delfi
poznavalec
poznavalec

OdgovorNapisal/-a Alfa » Sr Jul 01, 2009 7:44 pm

Bom puskusil prit, ne vem čist točno kk bom zaposlen naslednji teden. Sicer pa ni tak problem skočit na vlak pa se zaplat iz Maribora v Ljubljano.
"Pustimo malenkosti, pravi cesar, PeCe pa nič (več)."
Goran Bervar: C++ na kolenih
Uporabniški avatar
Alfa
mojster
mojster

Kraj: SG

OdgovorNapisal/-a florenzano » Če Jul 02, 2009 12:18 pm

Retro napisal/-a:Ah dej florenzano, ce koga rabimo tam, so taki, ki kaj delajo. Samo ne poznas moje zgodovine na sceni, da bi vidu skuz moj sarkazm ocitno :) Tko da ni kriterijev, samo zelja, da imas s kom debatirat o game developmentu.

Glej, sej sarkazem je že v redu. Ampak če mene vprašaš take izjave samo še dodatno demoralizirajo tiste, ki se kej trudmo narest. Če bi na deset negativnih izjav prišla kaka pozitivna bi blo takoj boljše. Praviš da imate vsi tok za povedat o igrah, jest sm prosu za pomoč pr beta testingu svojga bolj al manj končanega špila pa ni znal noben 'veliko okol povedat'. Sej ne rečem - od nobenga nimam pravice nč prčakvat in u bistvu je to sam brezvezno teženje - ampak ob že tako-in-tako odsotni neki 'sceni' v svoji matični domovini ratam od takih izjav sam še bolj zamorjen. Muskontarji majo koncerte, slikarji razstave, igralci predstave, ustvarjalci iger mormo pa ždet na dnu vodnjaka.

(sam tok da se malo izjadam, da ne bo kdo slučajno mislu da hočem komu kako krivdo obest al pa kej. Stvari so pač take kt so.)
florenzano
wannabe
wannabe

OdgovorNapisal/-a Person » Če Jul 02, 2009 2:15 pm

Jao, zdaj pa po moje res najboljše da se gremo sami sebi smilit :D

Prid pač na event, pa boš videl da nobeden ne grize hehe :mrgreen:
Uporabniški avatar
Person
igralec
igralec

OdgovorNapisal/-a Zocky » Če Jul 02, 2009 7:47 pm

hm, se zna zgodit da bom tudi jaz čisto slučajno se znašel tam. :P
Mormo mal programerjem artisti delat malo konkurence. Bom pa videl kako je s časom; če ga bom kej, bom prišel.
Uporabniški avatar
Zocky
expert
expert

Kraj: Borovnica

OdgovorNapisal/-a Retro » So Jul 04, 2009 8:04 am

Florenzano: Lej, ali prides in se pogovarjas v zivo o vsem skupaj, ali pa (kot si sam ugotovil) kricis v prazno na umirajocem forumu. Vrzeva lahko tudi debato o tem zakaj nisem vec aktiven tu, pa o celotni zgodovini SGDja od nastanka na Jokerjevem Mnenjalniku, do zamrtja scene zadnjih par let. In se pogovarjava o tem kako stvar obudit. Mogoce me celo prepricas, da se vrnem nazaj gor. Plus, s sabo lahko prineses laptopa in naredis developer walkthrough skoz svoj spil in debatiramo o tem kaksen se nam zdi. In glej, sam si se rabil izjadat - tocno zato je naslov eventa Rant. Meni so mi ranti na Indie Games Summitu in GDCju bili eni najbolj motivacijskih stvari. Sicer pa oprosti, ce sem te s tonom mojega povabila demoraliziral. Skratka, namen je ravno nasprotni in tisti, ki me poznajo, (upam) to vejo.

Delfi: Tole nase druzenje je tedenske narave in ni namen, da se s cim sinhronizira. Ce imas cas in zeljo prides, ce ne pa naslednjic. Sicer pa, saj se lahko tudi tam dobis s SGDjevci. Cim vec, tem boljs.
Uporabniški avatar
Retro
SGD Admin
SGD Admin

OdgovorNapisal/-a ArYeS » Ne Jul 05, 2009 8:25 pm

@florenzano, vsekakor ni bilo s strani Retroja mišljeno nič napačno. Pač večina teh nas "gamedeveloperjev" že en čas ni naredila nobenega špila, ampak to pomeni ne da smo vsi leni in nič ne delamo. Forum je mrtev že dolgo in ga jaz ne spremljam niti malo redno, tako da ne zameri če nisem sprobal tvoje igre. Vsekakor si pa dobrodošel prinesti laptopa zraven pa kaj pogledamo.

@delfi, če ne utegneš priti na tale meeting pa tokrat resno vrževa kako debato na NESTu, mogoče nrdiva en mali session developmenta če ne bomo preveč zaposleni z turnirji :)

@zocky, bil bi že čas, da se kaj vidimo! Dobi čas pa pridi :)
Uporabniški avatar
ArYeS
expert
expert

OdgovorNapisal/-a Alfa » Po Jul 06, 2009 12:10 am

Tk mimgrede, je kdo iz smeri Maribor? Bi lahko šli skup vsaj del poti.
Uporabniški avatar
Alfa
mojster
mojster

OdgovorNapisal/-a Person » Po Jul 06, 2009 11:04 am

Alfa napisal/-a:Tk mimgrede, je kdo iz smeri Maribor? Bi lahko šli skup vsaj del poti.

Ma jaz grem že jutr verjetno v LJ, pa potem kak četrtek nazaj ... drugače bi te lahko zraven vzel skoraj vso pot :)
Uporabniški avatar
Person
igralec
igralec

OdgovorNapisal/-a Ozzy » Po Jul 06, 2009 1:19 pm

Alfa napisal/-a:Tk mimgrede, je kdo iz smeri Maribor? Bi lahko šli skup vsaj del poti.

Jaz sem iz te smeri, ampak žal še ne vem, če pridem. Jutri dopoldne bom vedel 100%. Če grem, potem ni nobenega problema, da se pridružiš.
http://www.u5lazarus.com
http://www.u6project.com
http://www.projectbritannia.com
passion + hard work + perfectionism = game development
Uporabniški avatar
Ozzy
poznavalec
poznavalec

OdgovorNapisal/-a florenzano » Po Jul 06, 2009 6:11 pm

No evo, besede tolažbe kot odgovor na jadanje, to je že bliže civilizacijskemu nivoju, ki bi ga človek pričakoval od foruma tega kalibra... :wink:

Tko da ja, ste me prepričal da bi uletu, ampak tokrat nede šlo. Pride star kolega ki je dokaj mahnjen na strategije pa bova skupej sfiniširala interfejs... Se pa mogoče da pričakovati kak moj ulet v prihodnje.

Do tacajt se pa dejte vi kej finega zmenit a ne. Jest sicer totalno bl navijam za srečanja v krvi in mesu sam forum tut ne rab crknit. Naredte kej lepga in dejte gor, al pa tut ne. NAJPREJ TREBA POSTAVIT CILJE!!!!!!!! (...bi rekel Drug Maršal Tito, v mojem osebnem prevodu 8) )

Aja pa luno boste mel zgleda polno... Ni slabo.
florenzano
wannabe
wannabe

OdgovorNapisal/-a Retro » Sr Jul 08, 2009 10:19 am

Fino razmisljanje + Wingovo pod eventom na FB. Bomo probal nek v tej smeri danes.

Drugace pa sem iz enega starega topica iz 2003 nasel tale seznam skupin, ki je kazala na cisto drugacno podobo scene 5 let nazaj:
3D-Level, Skyreper, G-Lab, Ice Axis, Wetsoftware, SloDigital, XorShift, Sepu Games

Long gone, but not forgotten, eh?
Uporabniški avatar
Retro
SGD Admin
SGD Admin

OdgovorNapisal/-a Ozzy » Sr Jul 08, 2009 11:44 am

Jaz danes žal ne morem. Tako da naslednjič ...
http://www.u5lazarus.com
http://www.u6project.com
http://www.projectbritannia.com
passion + hard work + perfectionism = game development
Uporabniški avatar
Ozzy
poznavalec
poznavalec

OdgovorNapisal/-a Blodyavenger » Sr Jul 08, 2009 11:09 pm

Ah, pred neki časa sm se včlanu na forum sam kej aktivn nism...vsekakor pa mi je žou da sm šele danes opazu, da je ta dogodek že mimo. Vsekakor se bom potrudu naslednjič prit k mislim da bi se morali vsi slo game devs skupi povezat.
Na fejsu sm se že joinu grupi, tko da bom sledil dogodkom pa pršu tkoj na naslednga ko bom lohk.
................ My personal GameDev Blog ...................
"Don't you dare using uninitialized variables, not in C++"
Uporabniški avatar
Blodyavenger
expert
expert

Kraj: Land of the Ten Hares

OdgovorNapisal/-a Retro » Če Jul 09, 2009 1:05 am

Good, you're welcome. Naslednjic bo cez dva tedna+1, cetrtek, 23. Twas a success, I got my kick out of the day. Se vidimo naslednjic.
Uporabniški avatar
Retro
SGD Admin
SGD Admin

OdgovorNapisal/-a Retro » Sr Jul 22, 2009 12:15 am

Kot obljubljeno:

Pozdravljeni! Moje ime je Retro in sem gamedevoholik. Včasih sem se ga zadeval v Kavarni SGDja, a je sčasoma postala bolj osamljena luknja, ki so jo pred kratkim napadli še vandali z rolami toaletnega papirja. Zdaj čepim sam v temni sobi in se mi milo godi po dobrih starih časih. Rabim nov fiks, novo kavarno, nov SGD. Zato poziv, smetišče naj spet postane spletišče, beznica kavarna, SloGameDead SloGameDev! Krizni sestanek v četrtek!

(Metropol je čez poletje seveda priročno zaprt, zato nadaljujemo v prejšnjič spontano stestiranem in še bolj enostavno dostopnem Cezar Baru z gamedevoholikom primernim opisom: ... a steady stream of white collar types flock here throughout the day in order to tend to their seemingly insatiable appetite for caffeine and nicotine.)

Date: Thursday, July 23, 2009
Time: 8:00pm - 11:00pm
Street: Slovenska cesta 56
City/Town: Ljubljana, Slovenia

http://www.facebook.com/event.php?eid=107680535237
Uporabniški avatar
Retro
SGD Admin
SGD Admin

OdgovorNapisal/-a Retro » Po Avg 03, 2009 4:34 am

Tokrat spet v cetrtek, pridte na gamedev debato. We like it there very much :)

http://www.facebook.com/event.php?eid=109762543789
Zadnje pivo in udarec po mizi sta premaknila stvari v pravo smer. SGD se počasi vrača v svojo vlogo točke gamedeverske socializacije. Forum smo spedenali, nepričakovano smo za nagrado prejeli še wiki. Ideja ni slaba, vsaj če ga bomo uporabljali. Torej rabimo nov rant, kjer bomo prepredali ideje o pametni izrabi wikija. In seveda rant o vsem ostalem, kar vam leži na duši. Jaz sem že padel nazaj v aktivno kodiranje, tako da god knows it's done good to me!
Uporabniški avatar
Retro
SGD Admin
SGD Admin

OdgovorNapisal/-a Zocky » Po Avg 03, 2009 9:11 am

jaz bom mogoče prišel, ker bi prevsem radi, da se pogovorimo okoli prenove samega sajta, zato bo posebej bilo dobro, če bi še ruathy lahko uletel, se mi zdi dobro, da bi se lahko čim več ljudi vključilo pri prenovi, pa čeprav vsaj s kakimi idejami.
Moja spletna stran:http://zocky.bplaced.net/
Uporabniški avatar
Zocky
expert
expert

OdgovorNapisal/-a ArYeS » To Avg 04, 2009 10:24 pm

Hey Zocky... pa daj pridi mimo.. to bi blo fajn te spoznat..

Tokrat pridem tudi jaz.
Uporabniški avatar
ArYeS
expert
expert

OdgovorNapisal/-a Alfa » Sr Avg 05, 2009 7:25 am

Ozzy, ti si še zaposlen? Js ne bi sam hodo, preveč dolhcajt na vlaku. :)
Uporabniški avatar
Alfa
mojster
mojster

OdgovorNapisal/-a Zocky » Sr Avg 05, 2009 6:22 pm

hm, a lahko kdo pošlje preko PM številko mobitela, da vas sploh lahko najdem?

Drugače pa, če pridem, bom verjetno ob 22.00 končal, da ujamem prevoz. :P
Moja spletna stran:http://zocky.bplaced.net/
Uporabniški avatar
Zocky
expert
expert

OdgovorNapisal/-a ArYeS » Sr Avg 05, 2009 11:29 pm

031-331-804 - Darjo

V bistvu je pa ta lokal v centru ob Bavarskem dvoru. 300m od železniške postaje cca.
Uporabniški avatar
ArYeS
expert
expert

OdgovorNapisal/-a Rhuantavan » Če Avg 06, 2009 8:31 am

Žal jaz ne utegnem, but just in case 041390897 (Damjan).
Uporabniški avatar
Rhuantavan
SGD Admin
SGD Admin

Kraj: Renče, Slovenia

OdgovorNapisal/-a Person » Pe Avg 07, 2009 1:39 pm

Jst sem že na FBju napisal, da tokrat nisem utegnil.
Uporabniški avatar
Person
igralec
igralec

OdgovorNapisal/-a Wing » Po Sep 28, 2009 12:20 am

Počasi predlagam spet kakšen rant, če je interes, tudi če nas ni veliko. :) Enkrat v naslednjih 14 dneh, recimo?
Uporabniški avatar
Wing
SGD Admin
SGD Admin

Kraj: Kranj

Naslednja

Vrni se na Forum, novice in skupnost

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov