[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4505: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4507: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4508: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4509: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
SloGameDev.net • Poglej temo - ShockBall

ShockBall

Če želite svetu pokazati, na čem delate trenutno ali kaj ste naredili, je to pravi kraj.

ShockBall

OdgovorNapisal/-a Grandy » So Jul 14, 2007 6:44 pm

Ker je poletje in na tem forumu bol malo dogaja, sem se odločil da vam predstavim igro ShockBall, ki jo trenutno izdelujem. Kratek opis in nekaj slik si lahko ogledate na pod igrami. Stvar je v izdelavi slabe dva meseca, na žalost imam za vseskupaj bolj malo časa in včasih tudi volje (jah, tudi v službi programiram). Na tem mestu bi se rad še zahvalil Retru za njegov XNA tutorial, ki me je zmotiviral, da sem se po dolgem času spet lotil izdelave nečesa bolj konkretnega. Sicer s samo igro nimam kakšnih komercialnih ciljev, vse skupej izdelujem bolj za "dušo".

Skratka upam, da si boste stran ogledali, zadevo mogoče pokomentirali, pokritizirali ali pa mi dali celo kakšno idejo ali nasvet.

LP,
Grandy
Grandy
wannabe
wannabe

OdgovorNapisal/-a J.T. » So Jul 14, 2007 8:17 pm

Odlično! Če rabiš beta testerja... :D Zna biti ravno take vrste igra, ki te hitro zasvoji in je preprosta. Lahko bi še kakšen evro zaslužil z njo, zakaj ne?

BTW, res škoda za IrobBirds, dobro zgleda. A "Escape To The Void" si igro poimenoval po enem zelo dobrem komadu ali pa je to samo naključje? :)
J.T.
wannabe
wannabe

OdgovorNapisal/-a Grandy » Ne Jul 15, 2007 8:45 am

Jah, žalostna zgodba so IronBirds. Vsi trije smo garal eno leto in pol ko črnci, potem pa en dan dobiš poziv za vojsko in ti je takoj jasno, da bo šlo vseskupej po gobe. Sej mogoče bi šel lahko na general štab slovenske vojske pa prosu da mi spet preložijo, ker delamo en špil, ampak bi se najbrž režal, pa me vrgl v pehoto.

Sicer Ironbirdsi tehnično niso bli neka perla, so bli pa kr precej igralni in inovativni. Tud ko smo bli pri Jokerejevcih, so bli kr vidno presenečeni nad zadevo in takoj v naslednji številki objavli pol strani dolg članek v napovedniku (carji!). Ampak tud če bi stvar spelal do konca, dvomim da bi z njo kej omembe vrednega zaslužil; v tistih časih je blo dobrih špilov ko dreka.

Je bla pa vseskupej dobra šola, vsaj zame in od takrat ne delam špilov več z drugim namenom kot za lastno zabavo. Je vseskupej bolj sproščeno, za $ pa pač bolj suhoparne zadeve ampak kaj čes, zihr varjanta.

Drugač pa če maš v mislih Sepulturo, si kr uganu...

LP
Grandy
wannabe
wannabe

OdgovorNapisal/-a Wing » Ne Jul 15, 2007 1:50 pm

Sodeč po slikah zgleda zabavna reč (Shockball), tako le dokončaj, kadarkoli že. :)
Uporabniški avatar
Wing
SGD Admin
SGD Admin

Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a Retro » Sr Jul 18, 2007 2:14 pm

Ja, res zakon, ce sem koga konkretno zmotiviral s temi clanki. Ceprav glede na tvoje spile bi se lahko raje jaz kaj od tebe naucil. :) Drugac pa zanimiv pejdz in projekti. Spomnim se Pokerja, verjetno sem ga s PC & Medijev al Jokerja pobral dol in igral ze dolgo nazaj.

No, porocaj o napredku, da ne bo ALTF4 edini, ki se oglasa z bojne fronte :) Konci spil se seveda znajde najmanj na natlacenki.

Pa povej kater ZX spil je inspiracija in prilimijaj screen z World of Spectrum.
//
Uporabniški avatar
Retro
SGD Admin
SGD Admin

Kraj: ZX Spectrum 48k+

OdgovorNapisal/-a Grandy » Sr Jul 18, 2007 7:57 pm

Uf, pa sm ga najdu: . Tale World of Spectrum je zakon, matr nebi si mislu da je blo tok iger na spectrumu. Pomoje bi rabu 10 let da bi vse samo naloadal in to brez enga "Tape loading errorja".

Drugače pa je ShockBall trenutno na "dopustu" ker moram še par stvari dokončat, ki sem jih imel na starem računalniku, ki je škripnu - RIP. Od danes je na mojem page-u nova verzija SuDoKu-ja, ki je ful izboljšan - probejte, če imate radi to igro. Zdej moram pa še Kakuro dokončat, ta bo še hujši.
Grandy
wannabe
wannabe

OdgovorNapisal/-a Grandy » Pe Avg 31, 2007 6:02 pm

Evo, zgodba o ShockBallu se nadaljuje, upam da v prihodnosti ne bo spet kakšnih večjih interuptov. Kaj je novega si lahko pogledate na mojem page-u (link za tiste, ki se jim ne ljubi skrolat) je pa še par drugih novosti (Kakuro, Siege).

LP
Grandy
wannabe
wannabe

OdgovorNapisal/-a jankoM » Pe Avg 31, 2007 6:14 pm

Ful dobr! Kakšen je pa gameplay?
| | |
jankoM
inštruktor
inštruktor

OdgovorNapisal/-a Grandy » So Sep 22, 2007 6:06 pm

Uf, sry JankoM, ker nism odgovoril na tvoje vprašanje. O gameplayu se bom razpisal kej več, ko bo končan, sicer imam stvari še bolj v glavi kot pa v kodi, ampak nekej je že narejenga. V bistvu mi je ta špil bolj testni poligon, da mal raziskujem XNA in tud C# in .NET še ne obvladam glih najbol, tko da se stvari ne odvijajo glih najhitreje. Sicer če koga zanima kaj je novega, si lahko prebere na mojem pejdžu (link je zgorej), tle bom pa le eno slikco prlimal :)

LP

Slika
Grandy
wannabe
wannabe

OdgovorNapisal/-a Grandy » Pe Okt 26, 2007 11:29 pm

No, spet se oglašam z "bojne fronte", kjer je velik novega. Zadnji mesec mi je uspelo narest samo igralnost in računalnikov AI, tako da lahko že lep čas kasiram gole in zgubljam proti ne še čist sfiniširanem algoritmu. Mal več o samem gameplayu si seveda lahko preberete na pa tud kakšno slikco se da pogledat.

No zdej grem pa še eno rundo ŠokBola odšpilat pred spanjem, upam da mi bo uspel čimprej neko alfa verzijo vkup spravit, da ga boste lahko tud vi.

LP
Grandy
wannabe
wannabe

OdgovorNapisal/-a J.T. » So Okt 27, 2007 2:27 am

Hm, glede na to, da te PC konstantno premaguje... predvidevam da tvoj nasprotnik dobi popolnoma točne podatke, s katerimi tudi povsem optimalno razpolaga? Ne vem, če je v tem smisel. Glede na opis igre sem se recimo spomnil na biljard. Teoretično je mogoče narediti AI igralca biljarda, ki bo vsako kroglo spravil v luknjo. Ne samo to, pri vsaki drugi potezi bo lahko v luknjo spravil dve krogli naenkrat. Mislim, da PC ne bi smel dobiti natančnih podatkov, ampak bi jih moral oceniti, tako kot to dela človek. Kot rečeno, ni težko pri biljardu narediti nepremagljiv AI.
J.T.
wannabe
wannabe

OdgovorNapisal/-a Grandy » So Okt 27, 2007 9:44 am

Ne ne, sploh ni problem v tem. Sicer je igra mogoce res neke vrste klon biliarda, ampak strategija igranja je bistveno drugacna. NVM... fora je v tem da racunalnik nima v tej igri kej golfat, pac na najtezji tezavnosti je situacija taka, da ce eno potezo zajebas, bo on to izkoristu in ti dal posledicno slejkoprej gol. Kar se mi zdi cist ok
Grandy
wannabe
wannabe

OdgovorNapisal/-a Grandy » Ne Nov 11, 2007 7:38 pm

No, končno mi je uspelo sestavit alfa verzijo ShockBall in lahko si jo snamete z . Na žalost imam premalo placa na SIOL ftpju, tako da je tale sendspace še najboljša varjanta kamor mi je uspelo uploadat. Mogoče kdo ve za kako boljšo?

Za zagon potrebujete inštaliran .NET framework in DirectX, kar najbrž že
imate, XNA inštalacija je del setupa.

No, če se vam ljubi, mal potestirajte in pokomentirejte zadevo. Upam da ne boste imel kakšnih problemov (zaenkrat igra ni delovala le na fotrovi mašini z Visto in Intel945 grafo, mogoče kdo ve kaj več o tem), če pa že, mi morte nujno sporočit :)

LP
Grandy
wannabe
wannabe

OdgovorNapisal/-a compufreek » Ne Nov 11, 2007 11:14 pm

men ne gre zloadat ....daj gor na rapidshare tam je najbolš če pa mas cajt pa mi posli na compufreekAFNAgmailDOTcom
compufreek
poznavalec
poznavalec

Kraj: Vuzenica

OdgovorNapisal/-a Grandy » Po Nov 12, 2007 12:18 am

Tale sandspace je zgleda bolj šmorn. Tole bi moral delovat
Grandy
wannabe
wannabe

OdgovorNapisal/-a Grandy » To Dec 25, 2007 11:34 am

Evo, pa mi je po pol leta uspelo končat ta projekt. Moram priznat, da sem s končnim produktom kar zadovoljen, mogoče bi lahko še nekatere stvari spilil do konca, ampak po pravici povedano se mi ne da več. Rahlo sem pa razočaran nad vso tole XNA zadevo. Sicer je stvar super kar se same grafike in inputa tiče, ampak vsa ta kolobocija z zvokom in XATC je precej nadležna. Tudi sama distribucija na koncu rata problem že na PCu, da XBoxa sploh ne omenjam.

Kakorkol, celotno igro si lahko snamete z .

Vesele praznike
Grandy
wannabe
wannabe

OdgovorNapisal/-a Wing » To Dec 25, 2007 2:53 pm

Po uvodnem zaslonu mi stvar zmrzne... sumim, da mi spet manjka kakšen del XNA ali nekaj v tej smeri, čeprav ni nobenega errorja? Hm.
Uporabniški avatar
Wing
SGD Admin
SGD Admin

OdgovorNapisal/-a jankoM » To Dec 25, 2007 4:05 pm

A se za to rabi XNA ... ko si na indiegamer objavu sem zdownloadau samo mi ni delal neki ... pol pa najbrž zarad xna ker mam še kr win2k in tam xna ne dela..
| | |
jankoM
inštruktor
inštruktor

OdgovorNapisal/-a Grandy » To Dec 25, 2007 7:27 pm

Mah ja, sej pravm da tale XNA ni glih neka perla. Nekaterim dela ok, drugim ne sploh, tretjim dela, sam cudn... bah. Wingman, vse kar se XNA tiče je del inštalacije, tko da tle nebi smel bit problem. Mogoče je kej z DirectX. Lahko zaupaš katero grafično imaš?
Grandy
wannabe
wannabe

OdgovorNapisal/-a Wing » To Dec 25, 2007 7:32 pm

Radeon 9600 Pro. Dvomim, da je to problem (ostale stvari delajo normalno), razen če so kakšni hudi next-gen shaderji notri? :D
Uporabniški avatar
Wing
SGD Admin
SGD Admin

OdgovorNapisal/-a jankoM » To Dec 25, 2007 7:53 pm

Če hočeš da bi igra delala pri večini userjev se pri indie igrah priporoča na winsih tam DX8 (prav za casual je še boljš DX7) pa če se da brez drugih dependecijev.. (neke stvari se da embedad tud če bi v osnovi lahko ble externi dependecy... npr Python pa Java se da.

Zahteve z DX9 pa .NET bi pri men še delal samo XNA je pa neki kjer se ustavi. Drugač mi zglda dobro pa bi jo rad sprobal... a maš kak video mogoče?

LP

Aja .. stil grafike mi drugač zgleda kul še tako za kak arkadni arena shooter al pa neki
| | |
jankoM
inštruktor
inštruktor

OdgovorNapisal/-a Grandy » To Dec 25, 2007 7:56 pm

Jao no, kaksne muzejske zadeve mate to: janko Win2K ti pa 9600 Pro. Hecam se; mislm da je grafa ok, razen če se ti ni ob startu pokazalo opozorilo, da ne podpira shaderjev 2.0. Škoda ker ti igra ne dela, ampak itak ne boš kej dost zamudu.
Grandy
wannabe
wannabe

OdgovorNapisal/-a Grandy » To Dec 25, 2007 8:23 pm

Grandy
wannabe
wannabe

OdgovorNapisal/-a Zocky » To Dec 25, 2007 8:42 pm

Moja spletna stran:http://zocky.bplaced.net/
Uporabniški avatar
Zocky
expert
expert

Kraj: Borovnica

OdgovorNapisal/-a ALTF4 » To Dec 25, 2007 11:25 pm

LP!
Uporabniški avatar
ALTF4
guru
guru

Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a Grandy » Sr Dec 26, 2007 11:43 am

Grandy
wannabe
wannabe

OdgovorNapisal/-a compufreek » Sr Dec 26, 2007 4:50 pm

compufreek
poznavalec
poznavalec

Kraj: Vuzenica

OdgovorNapisal/-a Person » Ne Dec 30, 2007 5:06 pm

Men se tudi po menijih usuje ... javi exception.

Debug detajl pa je:
An unhandled exception of type 'System.ArgumentException' occurred in Microsoft.Xna.Framework.dll

Additional information: Device does not support multi-level texture width and height values that are not powers of 2.

Grafična je pač GeForce FX5200 (pač sekundarni PC)

Imaš kak fix za to?
Uporabniški avatar
Person
igralec
igralec

OdgovorNapisal/-a Person » Ne Dec 30, 2007 5:24 pm

Pa sej, če vzameš DX9, ti bo delal pri večini userjev ... no, pač mislim primer, ko ne uproabljaš posebnih shaderjev.

Zdaj bom pa naštel opcije za naprej (pač naštete poznam):
* DX9 & C++ ... preprosto za redist, možnosti neomejeno, ... v osnovi imaš zraven vse kar potrebuješ

* .NET 2.0 & MDX ... enak način distribucije kot zgoraj z razliko, da pač moraš dodati še dodatne dll-je od MDX (ki je DX 9.0 wraper), če nočeš, da bo moral uporabnik nameščati še MDX dodatno ... zadeva je bila dobro zastavljena, ampak so jo opustili zaradi XNA ... obstoječa različica pa vsebuje precej bugov v komponentax, ki so za predvajanje videa ter zvoka ... deluje praktično na identičnem PCju kot zgornja kombinacija

* .NET 2.0 & XNA ... različico 1 se je dalo namestit na enak način kot MDX ... predvidevam, da se da tudi XNA 2.0 tako ... tudi XNA je v bistvu DX 9.0 wraper z razliko, da zahteva kot minimum Pixel Shaderje 1.1 (GeForce serija 5 oz. ATI ekvivalent). Zdaj na tem mestu bi pa prosil, da me kdo dopolne, ki je že uspel pogledati, če XNA že sama po sebi podpira predvajanje mp3 zvokov, ter videa?
Uporabniški avatar
Person
igralec
igralec

OdgovorNapisal/-a Grandy » Po Dec 31, 2007 11:14 am

Grandy
wannabe
wannabe

Naslednja

Vrni se na Projekti

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov