Kdo je živ?

Pogovori o vsem ostalem - igre na splošno, mali oglasi, iskanje pomoči za projekte, najljubša barva itd.

Kdo je živ?

OdgovorNapisal/-a Retro » Po Jan 17, 2011 7:48 am

Dejmo se mal potagat, kdo se kej ustvarja. Jst trenutno ravno koncujem ucit na Friju nov predmet Tehnologija Iger, vmes pisem Xni, kopijo Xnaja v objctive-c, s katerim sem, kot sem ze objavu, naredil Monkey Labour. Bliznja prihodnost je update za ML, potem pa kot bo sreca dana. :) Pa po malem preurejam http://www.retronator.com v tak text adventure tumblr theme. Tam najdete tud moje obicajno objavljanje, kar se gamedeva tice.

No, to temo sem naredu se za to, da vam dam povezavo do SGD grupe na Facebooku, kjer bo po moje lazje mal drzat kontakt z vsemi, pa spustit kak dober clanek al screenshot (ker ni treba odpirat teme za to, cekiramo pa tko skor vsi FB, tut ce ne visimo na njem).

Se vidimo, jaz sem Matej Jan. Trenutno sem hyped, tako da, ko ne bom prek iPada gor, se priporocam za rantanje na chatu (je mal Irc revival ta Messenger/FB group chat, ne?).

http://www.facebook.com/home.php?sk=gro ... 73096&ap=1

P.s. Tweeta kdo? @Retronator-jajte me. :)
Uporabniški avatar
Retro
SGD Admin
SGD Admin

Kraj: ZX Spectrum 48k+

Re: Kdo je živ?

OdgovorNapisal/-a Grandy » Po Jan 17, 2011 9:55 am

Še živ, ampak že lep čas nism naredu nobenega špila. Trenutno sem čist v emu sceni - delam emulator atari 2600 konzole, ki bo integriran znotraj desktop aplikacije, ki bo omogočala zagon starejših iger na klik. Luštna zadeva, se bom malo bolj razpisal o zadevi v bljižni prihodnosti.

LP
Grandy
wannabe
wannabe

OdgovorNapisal/-a Blodyavenger » Po Jan 17, 2011 5:58 pm

Živ živ, pa tud aktivn, čeprou nebi rad neč kej dost kazu ker praksa mi je dala vedet eno stvar:
"More you talk big, less you get done!"

Ampak rečmo da delam na dveh zelo mini igrah za sprostitev, ter na enemu večjemu
oz. lohko rečem kar velikemu projektu, ki pa je v izdelavi že kako leto (slaba stvar tega je,
da sem veliko časa porabu za prepisovanje kode zaradi slabih manir in tako porabu veliko časa).

No, bom pokazal čist en majhn screenshot da pokažem da dejansko nekej mam pa da bo mogoče
še zagon za ostale :)
Slika

Drgač pa sm pred kratkim zagnal en majhen blogič glede mojga game deva: http://www.blodyavenger.com
................ My personal GameDev Blog ...................
"Don't you dare using uninitialized variables, not in C++"
Uporabniški avatar
Blodyavenger
expert
expert

Kraj: Land of the Ten Hares

OdgovorNapisal/-a RedReaper132 » Po Jan 17, 2011 6:00 pm

Kako lepo presenečenje. Ne samo, da me je danes čakal novi Joker pri vratih (poštarji imajo pri nas malce zamude :)), ampak je tudi SGD forum poln novih postov in to ne spamov od botov.

Drugače pa sem še živ, ampak bolj počasi. Trenutno delam na tem, da bom vsak mesec izdelal novi špil, saj je bilo leto 2010 pogubno. Zato sem se odločil, da v letu 2011 to malce spremenim. Razmišljam tudi o tem, da bi kreiral kako osebno stran saj se mi moj blog ne dopade najbolj. V šoli sedaj jemamo HTML, CSS, JS in take stvari, tako da mogoče bo kaj iz tega. Retro, tvoja stran z tem minimalističnim slogom se mi res dopade.

Na tvoj link z SGD grupo na FB pa lahko samo rečem, da nisem na FB. Sem pa za to, da revivamo kak IRC saj bi kaka lokalna scena prav prijala ne pa, da imamo samo večja Ludum Dare in TigSource IRC-a. Seveda je MSN chat tudi ok. Tweetam (@includeLuka) pa tu pa tam in sem te kar dodal med "zasledovane".

Luka Horvat out :D. LP
Moj bla, bla, bla, bljak blog: http://redgamedevblog.blogspot.com/
Uporabniški avatar
RedReaper132
wannabe
wannabe

Kraj: Središče

OdgovorNapisal/-a Blodyavenger » Po Jan 17, 2011 6:07 pm

Ma predlagam ti wordpress, ker je hkrati blog pa website z meniji kjer imaš lahko razne page posvečene tvojim projektom oz. čemurkoli drugemu. In lahko ga nardiš čist minimalističnega.
Uporabniški avatar
Blodyavenger
expert
expert

OdgovorNapisal/-a Lamoot » To Jan 18, 2011 1:13 am

Še en tuki. Zdele diploma mal mori, bo pa fajn ko bo mim :) Sicer pa pacam kakšne 3d modele in se učim raznih novih prijemov.
Lamoot
inštruktor
inštruktor

OdgovorNapisal/-a Retro » To Jan 18, 2011 3:40 am

Zakon! Emulatorji, platformerji, novi blogi, tviterasi ... It's good to be back. :)
Uporabniški avatar
Retro
SGD Admin
SGD Admin

OdgovorNapisal/-a Wing » To Jan 18, 2011 3:56 pm

Živ, ampak v, hm, nekonvencionalnih/teoretičnih vodah (zombi?), ki presegajo meje direktnega gamedeva kot tehnične obrti. Posledica mojega zamika/razširitve interesov in dejstva, da me izdelava iger, ki so zgolj zabava brez dodatne vrednosti, ne interesira več kaj preveč. Pa rad bi se naučil malo boljše pisati, to je to za zdaj.

Projekti? I wish. Enkrat; za zdaj samo papirnati koncepti.

Blodyavenger, tistole zgleda prav simpatično. :)
Uporabniški avatar
Wing
SGD Admin
SGD Admin

Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a Ozzy » To Jan 18, 2011 9:09 pm

Še en, ki je živ. Delo na remakih Ultim (Ultima 6 project, Ultima V: Lazarus)se počasi končuje (delamo še en patch, sicer pa malo kodiranja, malo QA in malo tech supporta na forumih) tako da sedaj začenjam z intenzivnejšim delom na lastnih projektih. Trenutno se ukvarjam z razvojem 'component based' game engina,ki se bo uporabljal kot 'test bed'. Zraven pa malo razmišljam še o različnih konceptnih idejah ... Pa malo pošiljam prošnje za delo po Evropi :-).

Medtem s(m)o se tudi V Mariboru na FERI novih študijskih programih tudi začeli intenzivneje začeli ukvarjati z game devom v okviru projektnega dela (2 semestra - 8 predmetov - skupno delo iz katerega nastane končen projekt, ki je pri določenih skupinah igra). Lani sem bil en semester kot asistent zadolžen ravno kot vodja skupin, ki so razvijale igre. Naloga je bila 2D racing game, letos pa zadeve nadgrajujejo v 3D. Tukaj je video ene izdelane igre (3 študenti): http://www.youtube.com/watch?v=yQ14AFMwjJk
Sam sem sicer FERI zapustil in tam več nisem redno zaposlen, bom pa kot zunanji predavatelj predaval dva predmeta na smeri Medijske komunikacije (Interaktivne 3D vsebine za svetovni splet, Računalniška podpora kreativnosti) v katera se da kar lepo povleči tudi kaj o igrah.

Wing, sem že na mn3njalniku v enim temi opazil, da imaš precej zanimive poglede na gamedev in da je moje razmišljanje v marsičem podobno. Tako da sem zelo zagret za kakšno debato, ko se srečamo.
http://www.u5lazarus.com
http://www.u6project.com
http://www.projectbritannia.com
passion + hard work + perfectionism = game development
Uporabniški avatar
Ozzy
poznavalec
poznavalec

OdgovorNapisal/-a Wing » To Jan 18, 2011 10:19 pm

Ozzy napisal/-a:Tako da sem zelo zagret za kakšno debato, ko se srečamo.

Z veseljem. =)

Sicer pa zanimivo vse tole; bo kakšen material omenjenih fakultetnih dejavnosti dostopen na netu?
Uporabniški avatar
Wing
SGD Admin
SGD Admin

Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a Blodyavenger » To Jan 18, 2011 10:46 pm

Wing napisal/-a:Blodyavenger, tistole zgleda prav simpatično. :)

Sam da vem da grem v pravo smer ;) Ja, jst upam da se bom hitro pobral iz te demotivacije k jo mam
in začel spet aktivno delat na tem.
Uporabniški avatar
Blodyavenger
expert
expert

OdgovorNapisal/-a davidp » Sr Jan 19, 2011 10:06 am

Trenutno delam na Flash shmupu, ki bi naj bil integriran v Facebook (achievmenti, itd.).

Ideja je bila, da zberem easy to make igro in se potem hecam z integracijo v FB a se je na koncu izkazalo, da je že SHMUP sam po sebi problem. Ne toliko problem glede izdelave kot problem motivacije / zagona.

Tako je igra, ki bi naj bila končana 1, 2, 3 obstala nekje na pol poti in vsak dan sklenem, da jo končam do konca trenutnega tedna a se kar ne zgodi :/

Aja Bloody, hude grafike!
Slika
Uporabniški avatar
davidp
poznavalec
poznavalec

Kraj: Okolica MS

OdgovorNapisal/-a Tom4z » To Feb 15, 2011 9:26 pm

Še vedno živim ja :) oziroma živimo (exitonly) :P

Pri nas je vedno bila problem morala, ki smo jo končno pridobili nazaj :)
Trenutno pišemo multiplatform-engine za naš fps, v izdelavi je tudi spletna stran tak da boste v bližnji prihodnosti 100% čuli kaj o nas ;)
Exitonly - Revolution of the Evolution
Uporabniški avatar
Tom4z
wannabe
wannabe

Kraj: Črešnjevci

OdgovorNapisal/-a Lamoot » To Feb 15, 2011 9:50 pm

Lepo, lepo, narod se počasi zbira :)
Lamoot
inštruktor
inštruktor

OdgovorNapisal/-a davidp » Sr Feb 16, 2011 1:05 am

Tom4z napisal/-a:Še vedno živim ja :) oziroma živimo (exitonly) :P

Pri nas je vedno bila problem morala, ki smo jo končno pridobili nazaj :)
Trenutno pišemo multiplatform-engine za naš fps, v izdelavi je tudi spletna stran tak da boste v bližnji prihodnosti 100% čuli kaj o nas ;)

Woho, can't wait, FPS :)
Slika
Uporabniški avatar
davidp
poznavalec
poznavalec

Kraj: Okolica MS

OdgovorNapisal/-a impulse9 » To Feb 22, 2011 1:32 am

Živ, končno sem se izkopal iz gore izpitov. Zdaj pa upam da me prime kaj zagona, da se kaj premakne na mojih projektih.
What
Uporabniški avatar
impulse9
SGD Moderator
SGD Moderator

OdgovorNapisal/-a Retro » To Feb 22, 2011 4:01 am

Blodyavenger napisal/-a:Slika

Hehe, videl zadnjic tole v zivo sam za igrat pa ni dal, baraba. :)
Uporabniški avatar
Retro
SGD Admin
SGD Admin

OdgovorNapisal/-a Blodyavenger » To Feb 22, 2011 10:53 am

Mudil se ti je, Lamoot pa je dubu rundo ;)
Uporabniški avatar
Blodyavenger
expert
expert

OdgovorNapisal/-a Retro » Sr Feb 23, 2011 2:12 am

Damn, zdj mi je skor zal. Skor, ker bos dal za spilat naslednjic, hehe. :)

Aja, pa zdj mam tako idejo, da to temo uporabimo za namene — kdo je ziv a la postaj screenshot cesa kar delas, pa se ti recimo ne da ravn svoje teme odpirat, oziroma da bo mix vsega po malem. Dribbble, sgd style. Jebiga, nimam se invita.

Evo, jst delam LCD efekte v Monkey Labour, take graficne goodije, ki niso imel casa prit v prvi release. Gameplay first, graphics later ideologija. :)

Slika
Uporabniški avatar
Retro
SGD Admin
SGD Admin

OdgovorNapisal/-a Blodyavenger » So Feb 26, 2011 9:50 pm

To me znima kko se odnese v živo, tko da boš moru pokazat - pa monkey labour rundo mi boš mogu dat za igrat ;)

Kakorkoli že, še enkrat izpostavljam tukej ekslpozijo s katero sm prvič v lajfu zadovoljen:
Slika

AMPAK zgleda da moj ekran ima prekomerno močne barve in k kdo drug gleda isto sliko zgledajo barve ful mrtve.
No, to je popravek z barvami spodaj sam brez animacije. (popravljeno na "normalnem" ekranu)
Slika
Uporabniški avatar
Blodyavenger
expert
expert

OdgovorNapisal/-a ArYeS » Ne Feb 27, 2011 5:27 pm

Ce bi se rabilo en kalibrator za monitorje se lahko zmenimo, sam bo tezko slo cez vse pcje. Na soli si ga lahk sposodim za dan al dva. :)
Uporabniški avatar
ArYeS
expert
expert

Kraj: Miren

OdgovorNapisal/-a Lamoot » Ne Feb 27, 2011 7:32 pm

A niso tud na netu neki kalibratorji monitorjev? Google bi znal povedati še kaj več.
Lamoot
inštruktor
inštruktor

OdgovorNapisal/-a ArYeS » Ne Feb 27, 2011 9:26 pm

Na netu morš kalibrirat na oko... jz lahk zrihtam takega k daš na monitor pa bere barve in potem naredi proper ICC profil.
Uporabniški avatar
ArYeS
expert
expert

OdgovorNapisal/-a Lamoot » Po Feb 28, 2011 11:04 pm

Avenger, potem se pa kar zagrebi če ti Aryes ponuja to opcijo :)

Sicer pa, da ti bo izbira barv lažja, si lahko dol potegneš kakšne barvne palete za photoshop in potem izbiraš barve iz tega. Jst sem si dol pobral tele tukaj. Verjetno se da tudi drugje na netu najt raznorazne palete.
Lamoot
inštruktor
inštruktor

OdgovorNapisal/-a GupeM » Po Feb 28, 2011 11:59 pm

Kar se tiče barv je tudi tole ena huda zadeva. Zna pridt kar prav včasih.
Se naenkrat roke dvignejo, vrata se odpro in v zraku vidim deklico, ki na prsih nosi.
Finis Mundi/Konec je sveta.
Uporabniški avatar
GupeM
poznavalec
poznavalec

Kraj: Žiri

OdgovorNapisal/-a ArYeS » To Mar 01, 2011 9:16 pm

Hmm, nisem vedel da imamo slovenske igre na steamu:
Actalogic strikes again - http://store.steampowered.com/app/92900/
Uporabniški avatar
ArYeS
expert
expert

OdgovorNapisal/-a schmru » To Mar 01, 2011 9:39 pm

Sej so kr dobr naredil, tud dokaj realno deluje
Uporabniški avatar
schmru
poizvedovalec
poizvedovalec

OdgovorNapisal/-a Blodyavenger » To Mar 01, 2011 9:43 pm

To je le ena izmed njihovih simulacij...imajo še ratrak simulation pa gozdarjenje če se ne motim in še kaj bi se našlo.
Ja, niso kej glasni v domači deželi ampak kar letijo s temi simulacijami :)
Uporabniški avatar
Blodyavenger
expert
expert

OdgovorNapisal/-a ArYeS » Sr Mar 02, 2011 3:47 pm

Tisti dve simulaciji, kateri si omenil sta v developmentu. Ce se ne motim v koncni fazi, je pa se tretja in cetrta, sam nevem kolk je znano in objavljeno.
Uporabniški avatar
ArYeS
expert
expert

OdgovorNapisal/-a Lamoot » Če Mar 03, 2011 4:38 pm

Ja Actalogic so znani po Svašta Simulatorjih. Sam da niso lih znani, ne vem če so bili kdaj v Jokerju omenjeni. Je pa bla na mn3njalniku tema o simulatorju gozdarjenja, pa še poln kup drugih simulatorjev majo. Zgleda da so najdl neko tržno nišo in potem štancajo te špile. 3-4 mesce razvojni cikel, cena 20€, pošljejo v tuje trgovine ala mercator, pa gre za med. Za simulatorja gozdarjenja se je neki omenjal (nepreverjeno) da so prodali 650.000 izvodov.

Smo že razmišljal da bi kaj o tem dali na blog, sam še ne vemo kako, ker ta Actalogic mi je en tak čuden pojav, sploh ne veš kje začet. So tko under the radar, pa tolk špilov majo :)
Lamoot
inštruktor
inštruktor

Naslednja

Vrni se na Kavarna

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov