[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4505: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4507: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4508: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4509: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
SloGameDev.net • Poglej temo - sem zacetnik , imam zeljo , narediti igro ;)

sem zacetnik , imam zeljo , narediti igro ;)

Za vse novince v izdelovanju iger.

sem zacetnik , imam zeljo , narediti igro ;)

OdgovorNapisal/-a krkyman » To Jan 14, 2003 9:06 pm

krkyman
novinec
novinec

OdgovorNapisal/-a Rhuantavan » To Jan 14, 2003 9:22 pm

Pozdravljen krkyman in dobrodošel na SloGameDev! Hvala za pohvale :D

Stvar je taka, da za izdelavo dobre (3D) igre je potrebno veliko znanja, dobro izkušeno ekipo, ki sedi v isti sobi in nemalo denarcev. Če si pripravljen resno začeti v tem izjemno zabavnem poslu si preberi Flamer-jeve članke, ki so objavljeni na ali pa obišči našo pravkar odprto sekcijo Članki in si preberi Flamerjev prvi del njegove kolumne. Ti članki ti bodo lepo dopovedali kaj je treba. Pod povezave si poglej malce in prični z branjem!

Upam, da ti je to kaj v pomoč.

Flamer: Prilimaj tukaj bolj točno povezavo do tvojih člankov na 3delavnici, kr jaz je ne najdem :)
Uporabniški avatar
Rhuantavan
SGD Admin
SGD Admin

Kraj: Renče, Slovenia

OdgovorNapisal/-a Flamer » To Jan 14, 2003 9:52 pm

Ja, spisal sem ze 6. delov kolumne o izdelavi igre od zacetka do konca.

Vse dobis v tem delu 3delavnice:

Pri tebi konkretno je pa taka zadeva: tebe zgleda zanima dizajnanje igre. Zdej polozaj na sceni je tak, da prow dizajnerjev noben ne rabi, oz. vsi mislijo da znajo sami zdizajnat dost dobro igro. Tud med profesionalci nekatere firme nimajo posebej dizajnerjev zaposlenih. Tko da ce ne znas niti delat grafike, niti programirat je zlo malo mozno, da bos dobil se koga, ki bi ti pomagu naredit igro. Sory, kej vec za tvojo situacijo bi tezko predlagu.
Flamer

OdgovorNapisal/-a krkyman » To Jan 14, 2003 10:47 pm

hvala za odgovore ;)
grem naprej v flasa igre delat ;) bo najboljs
krkyman
novinec
novinec

OdgovorNapisal/-a krkyman » To Jan 14, 2003 10:48 pm

zanima me se to ce je kaksna skupina k rabjo idejnika ;) hehe ;)
krkyman
novinec
novinec

OdgovorNapisal/-a Flamer » To Jan 14, 2003 11:35 pm

A v flashu znas delat igre? Sej to tud ni slabo. Ce recimo znas narisat karakterje oz. v tvojem primeru avtomobile, bi lahko kaksno dobro arkado naredu s kaksnim namenskim programom za delanje iger. V preteklosit je bil to Click & Create zdej pa se klice Magic Game Factory al nek takega. S temi programi si sicer nekoliko omejen, a ce se poglobis v njih, se da iztisnt dost dobre zadeve.
Flamer

OdgovorNapisal/-a krkyman » Sr Jan 15, 2003 2:38 am

zanimivo , bi lahko kaksn link do tega programa ali pa kej?
krkyman
novinec
novinec

OdgovorNapisal/-a Flamer » Sr Jan 15, 2003 7:34 am

Seveda. Zadevo izdeluje clickteam, program pa se klice Multimedia Fusion.

Vse informacije so na strani, kako si bos pa zadevo nabavil pa prepuscam tebi. Vsekakor je zadeva super ce sam ne znas programirat, ker je delo bolj drag&drop navade in se ga lahko naucis brez nekega hudega tehnicnega (programerskega) znanja.

Perfect za tebe, se mi zdi.
Flamer

OdgovorNapisal/-a krkyman » Sr Jan 15, 2003 1:39 pm

najlepsa hvala za link ,bom probal najbolj kar se da nasturidati , in kdo ve mogoce bomo se kaj sodelovali ;)
pa lp
krkyman
novinec
novinec

OdgovorNapisal/-a Zocky » Če Jan 16, 2003 10:30 pm

Jah, najprej ugotovi, kaj točno te zanima. Mene sicer zanima tudi programiranje, sem dobil C++, e-knjigo in začel mal študirat. Potem sm ugotovu, da nekako nism čist za to oz. bi raje kaj drugega uzel. Nato sem se malo igral s flashom, videl, da brez Photoshop-a ne gre delat ful dobre animacije, si nabavu le-tega bral tutoriale na netu, In ugotovu, da me to res zanima. Vmes sm probu tudi 3DS max in tudi to mi je všeč. Sedaj mislim da niti nism več tok zanič 2D arstit, (trenutno se učim risanja skinov za organske stvari, kot je človek), začel pa sm tudi s 3DS-jem.

Uglavnm, ugotov, kaj ti najbolj paše, pol pa to naštudiri. Sam ne gledat da to, kaj se ti zdi bolj cool, recimo biti programer, ki nardi ful dobr 3D pogon. Sam kot rečeno, ugotov, kiro področje ti paše in ->navalji narode! :D

Če se misliš ukvarjat s čim -> good luck!
Uporabniški avatar
Zocky
expert
expert

Kraj: Borovnica

heh

OdgovorNapisal/-a Kitarist » Ne Feb 09, 2003 10:36 am

tudi jaz sem imel idejo da bi naredil igro taksno kot si ti imel v mislih (3d)
da furas yugota itd.... lohk bi se zmenla sam bi blo treba ZELO! velik dela pa lohk bi vlozil tud notr kaksn motor npr stirko
Kitarist
novinec
novinec

Kraj: Trbovlje

mejl

OdgovorNapisal/-a Kitarist » Ne Feb 09, 2003 10:37 am

aja pa dej mi povej tvoj mejl al pa ce hods kej na irc bi se lohk kej zmenla
Kitarist
novinec
novinec

OdgovorNapisal/-a Zocky » Ne Feb 09, 2003 12:28 pm

Samo ljudje, igre s hudim 3D (lastnim) pogonom se ne naredi čez noč. Jast vam svetujem, če že hočete delati na vso silo igre, si raje omislite team,pa naredite MOD za kakšnoo igro. Samo to je moje skromno mnjenje.
Moja spletna stran:http://zocky.bplaced.net/
Uporabniški avatar
Zocky
expert
expert

OdgovorNapisal/-a Kitarist » Ne Feb 09, 2003 3:17 pm

sej to sm jst tut mislu sam kater pogon bi zel od ut2003 hehehe
Kitarist
novinec
novinec

OdgovorNapisal/-a Kitarist » Ne Feb 09, 2003 3:22 pm

sam bols kaksn quake 3 pogon ne vem treba se bo zment
Kitarist
novinec
novinec

OdgovorNapisal/-a Zocky » Ne Feb 09, 2003 6:06 pm

Ne glede na to, da sm Serious Sam fan, ti priporočam slednji pogon.Zakaj? Ker ima urejevalnik, za katerega vsi, ki so delali malo bolj z njim in ostalimi urejevalniki, pravijo, da je najbolj zmogljiv, a hkrati daleč najlažji za naučit. Jaz sem ga probal, in je res izi. Pogon je tudi kar zmogljiv, tako da ni panike. Če pa si najdeš sposoben team, boš pa sam gledu nad svojim delom.

jaz ti torej ne predlagam NE UT, NE UT 2003, NE Quake 3, AMPAK Serious Sam: SE pogon. Vsaj probi.
Uporabniški avatar
Zocky
expert
expert

Pogon

OdgovorNapisal/-a Kitarist » Ne Feb 09, 2003 11:43 pm

hm ja pogon je zlo ql ampak zdej je treba team najdit aja a si kej na irci aja pa se to ne vem kje imam igro hehe tko da... ja drgac bom pa raj kot si ti reku ce je res izi pol bols ta pogon sam igre nimam vec edin ce mi jo kdo proda ali celo podari hehehe
Kitarist
novinec
novinec

OdgovorNapisal/-a Zocky » Po Feb 10, 2003 12:13 am

Sicer ne spremljam cene iger, toda če se ne motim, se jo da dobit (ORIGINAL, seveda) za 3 tisočake. Je se tudi šele dobro začenjam učit v njem. Prve rezultate v obliki mape pa si poglej na moji strani. So pa drugač šele zelo zgodnji posnetki.No, kakorkoli, če misliš resno s tem pogonom, mi povej, pa ti napišem kakšn link, kjer maš odlične tutoriale.

Kar se team-a tiče, malo povohaj(:D) po netu, mogoče se ti kdo pridruži. Rabš pa (za MOD) vsaj programerja, 2D & 3D artista pa dizajnerja (to naj bi bil ti, če se ne motim), pa verjetno še koga.Samo moraš pa razumet, da ne glede na pogon, Izdelovanje MODa, ki naj bi bil po vrhu še kick-ass,TRAJA. In to resno mislim. Sploh se je pa treba prijet projekta zelo resno. Poznam kar nekaj ekip, ki so delali na modu za SS, pa so po določenem času prenehali.

Če maš še kakšen "queščn", kar "sej it".

Aja, glede na to, da ena ekipa bo vključevala v svoj SS mod tudi vozila, bi ti predlagu, da ko dobiš ekipo, malo podebatiraš z njimi. Če boš pa na moji strani, pa jo še mal skritiziri.
Uporabniški avatar
Zocky
expert
expert

OdgovorNapisal/-a LordM » Po Feb 10, 2003 11:49 pm

Ah jej... Pa smo tam, kateri pogon izbrat... Glej zdaj, tudi jaz sem SS fan, ampak editorja pa za moje pojme NIMA dobrega. BTW moja ekipa dela mod za UT2003 ( je stran, malo poglejte, če hočete 8) ). Ker sem v tej ekipi The Big Boss in tudi ob enem level artist in ker imam tudi izkušnje z raznimi editorji za Q3, SS, UT ipd., ti lahko rečem da je pogon UT2003 najboljši, kar se tiče modifikacij in pa (pazi!) avtomobilskih simulacij, saj ima le-to tudi podprto in bodo tudi v naši modifikaciji vozila. Sam... Že če s tem editorjem nimaš nič izkušenj, bo težko, jaz sem se, preden sem ustanovil team, s tem ukvarjal že dve leti prej. Tudi team je težko dobiti (čeprav je to najverjetneje še najboljša stran za zbiranje takega folka), moram reči, da sem tudi jaz imel malo sreče in nas je zdaj v teamu že okoli 16 (zdaj dobivamo še nekaj novih memberjev). V teamu mora ob tem vladati popolna disciplina, ko imate naprimer sestanke na ircu ipd., če ne bo popolna zmeda in ne boste nič naredili. Ker pri modu gre za "free" projekt, boš moral misliti tudi na motivacijo, saj denarja pri tem ni in boš zato moral imeti zelo zagrete memberje, še najbolj pa boš moral biti zagret ti sam. Toliko težje bi bilo delati na samostojni igri, kot si na začetku povedal, saj bo tukaj motivacija takoj pošla, če ne bo $$$. Boš pa za modifikacijo spet rabil razne člane: 2D & 3D artiste, programerje, modelarje, texturerje, animatorje, skinerje, level artiste, concept artiste, sound in music FX artiste... In tega je ZELOOO polno! Verjemi mi, iz lastnih izkušenj. :?

Ah ja, malo razpisal zdaj. 8) Hja no, s Serious Sam pogonom ne začeti, UT-editor mi je toliko dost preprostejši za uporabo, da sem se ga naučil, ko sem bil star 12-13 let. :lol: Pa še prej bi se ga menda, če bi prvi Unreal izšel prej. Maš tolk dobrih tutorialov na netu, sam angleško moraš razumeti... Hmm, zdaj me je pa prešinilo... Bom jaz mogoče kak tutorial za UT-Editorja za ta pejđ nardil, kaj pravite? Okej, bom, ko in če bo čas dopuščal. No, drugače pa maš na http://www.3dbuzz.com zelo dobre VIDEO tutoriale za UT-editorja, sam morm bit prijavljen uporabnik in potem greš pod downloads pa maš.

Če so še kakšna vprašanja, samo vprašajte. :)
Uporabniški avatar
LordM
novinec
novinec

OdgovorNapisal/-a Skorc » Ne Feb 16, 2003 3:50 pm

hehe big boss ja :lol: :wink:
Les yeux sans visage...
Uporabniški avatar
Skorc
poznavalec
poznavalec

Kraj: Ljubljana